Na czym polega tego typu sport jak surfing oraz czy też jego wykonywanie jest trudne?


Pływanie na desce to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Wystarczy umieć pływać oraz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Na czym precyzyjnie polega taki sport oraz czy jego nauka zajmie dużo czasu?
surfing
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl


Surfowanie polega na tym, że surfer jest ustawiony na desce oraz unosi się na krawędzi fali w stronę brzegu. Brzmi to dosyć prosto, lecz w praktyce nauka surfingu może zająć trochę czasu. W naszym kraju surfing nie jest jeszcze ogólnie popularny, ale z kolejnym rokiem zwiększa się ilość jego miłośników. Należy zaznaczyć, że wiele ludzi wybiera na surfowanie bardziej ciepłe wody niż Bałtyk. Surfowanie rozpoczyna się od wiosłowania rękami w kierunku brzegu, w nadziei na dogonienie fali. Gdy fala niesie surfera, staje on na desce i płynie na niej. Dla nowicjuszy dużym wyzwaniem jest samo dogonienie fali.


Zdolności surferów są testowane poprzez ich umiejętność do kontrolowania deski w ciężkich warunkach. Nie bez znaczenia są przeróżne figury, które wymagają dużo doświadczenia i odwagi.

Jeżeli podoba Ci się omawiany tekst, kliknij ten link - bez dwóch zdań również warto zobaczyć również (https://btune.pl/projekt/nissan-gtr-r35-stage-3/) jeszcze jeden dający do myślenia materiał!

Aby osiągnąć duży pułap zaawansowania, wymagane są długi czas praktyki. W wielu lokacjach na świecie istnieją szkoły surfowania, które proponują warsztaty na różnych poziomach. Najważniejsze dla surfingu jest balansowanie, z tego też powodu część lekcji poświęcana jest właśnie takiemu elementowi. Niezwykle ważne jest także przygotowanie surfera na potencjalne niebezpieczeństwa. Surfing tak jak pozostałe sporty wodne, kojarzy się z ryzykiem utonięcia, dlatego też uczeń powinien pływać na średnio zaawansowanym poziomie.
Pomimo iż deska dopomaga utrzymać się na powierzchni wody, nie spełnia takiej roli, jeśli surfer znajdzie się z daleka od niej. Surfowanie mogłoby zostać idealną atrakcją pod warunkiem, że były zachowane reguły bezpieczeństwa. Jest to interesujący sport [bryczesy dla jeźdźca] wodny, jaki nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Tags: nauka, Bałtyk, kursy, deska, miejsca