Na co zwrócić uwagę kupując wózek widłowy?


Decyzja o wyborze konkretnego modelu wózka widłowego w sposób bezpośredni przełoży się na prędkość jak też precyzję pracy operatora, a także na ponoszone koszty funkcjonowania magazynu.


Pierwszym krokiem do optymalnego wyboru widlaka będzie sprecyzowanie potrzeb firmy a także zadań, do jakich widlak będzie przeznaczony.
części zamienne do wózków linde
Author: Dylanlspangler
Source: http://www.flickr.com


Do których prac widlak? Istotna jest w tym zakresie m.in. analiza specyfiki punktu roboty pod kątem osiągalnej infrastruktury, wielkości roboczych korytarzy, wysokości regałów, typu oraz ciężaru przewożonych wyrobów, ograniczeń oraz wymagań danej branży albo częstotliwości korzystania z widlaka. Następnym krokiem jest jasne wyznaczenie priorytetów ażeby móc w przejrzysty sposób oszacować walory poszczególnej oferty. Przy wyborze pojazdu istotne jest aby decyzja oparta była na kalkulacji ekonomicznej. Nie wyłącznie koszt kupna jest istotny, ale przede wszystkim koszta jego użytkowania. Kalkulacji dopełnia się w oparciu o takowe dane jak pobór energii, czas i koszta zatrudnienia operatora, części zamienne do wózków widłowych etc.


pracy
Author: iStock
Source: iStock


Od kilku lat przedsiębiorstwa coraz nagminniej przy wyborze partnera posiłkują się kompleksowymi programami charakteryzującymi koszt motogodziny wózka. W podjęciu rozumowej decyzji dopomóc może także zasięgnięcie porady u doradcy handlowego. Gwarantuje on kompleksowe wsparcie w obszarze analizy potrzeb konkretnego klienta oraz dostosowania pod nie specyfikacji wybranego wózka, jak również jego obsługi serwisowej.
Warto mieć pojęcie, że nabywając nowy pojazd, klient ma możliwość wyboru modelu w seryjnym oprzyrządowaniu lub dopasowania go do indywidualnych potrzeb firmy w zakresie przykładowo konstrukcji masztu albo typu opon. Hurtownie oferują także części zamienne do wózków Linde.

Tags: czas, sklepy, oferty, towar, opon