Zmotywowanie się do pracy. Jak poszerzać swoje zainteresowania?


Bardzo dużo pisze się w ostatnim czasie o motywacji do działań. Nie chodzi jedynie o zaplanowanie dnia czy pracy, lecz o aktywne spędzanie czasu. Aktualnie wokół nas funkcjonuje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. Przez to tracimy czas, który moglibyśmy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. Jak odnaleźć wolne chwile?


obraz
Author: Richard Pearson
Source: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas chce robić w życiu wyłącznie to, co lubi i co sprawia niesamowitą przyjemność. W związku z tym warto poszerzać swoje pasje, żeby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Rzecz jasna nie chodzi o to, by z każdego hobby robić potencjalne źródło pieniędzy, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Niestety, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tracimy, gdy kolejną godzinę spędzimy przez komputerem. Nawet jeśli próbujemy coś zrobić, niejednokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas interesuje, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie "pożeracze czasu" sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić aktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany. Jak temu zapobiegać?

Załóżmy, że kochamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go rozwijać. Aktualnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo aplikacji, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimowolnie zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmików o rysowaniu przechodzimy na śmieszne obrazki ze zwierzętami i koniec końców nie robimy nic. Warto jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktyka czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach są aplikacje, dzięki którym możemy blokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej czasu. Nie będziemy mogli ich otworzyć. W dodatku warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozproszyć.

lekcje rysunku
Author: Ettore Bechis
Source: http://www.flickr.com
Doskonałe będzie także zapisanie się na kurs. Odnalezienie właściwego miejsca powinno być łatwe. Na przykład jeśli mieszkamy w Krakowie, należy jedynie sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (zobacz program kursu). Rzecz jasna warto dostosować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wtedy odnalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach niemalże wszystko można znaleźć w sieci, nauka rysunku Kraków także nie powinna sprawić najmniejszego kłopotu.


Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, z pewnością zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeżeli od zawsze czegoś chcemy, motywacja w dążeniu do celu powinna być ogromna. Dzięki temu mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. Dlatego też walczmy z rzeczami, które nas rozpraszają i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.

Tags: pasja, hobby, obrazki, umiejętności, zainteresowania