Molykote – czyli synonim współczesnych rozwiązań na rynku preparatów smarnych. Przegląd oferty.


Molykote to pełna linia produktów koncernu Dow Corning, służących do wielu zastosowań. Generalnie są to specjalistyczne produkty smarne. Profesjonaliści na pewno docenią te produkty za to, że można ich używać w warunkach wykluczających inne popularne produkty – agresywne środowisko, bardzo duże obciążenia czy wysokie temperatury. Wyraz „moly” wskazuje na to, że zostały obmyślone na poziomie molekułowym. Koncern zapewnia, że dołożono wszelkich starań, aby wszystkie substancje smarne z tej gamy były produktami najwyższej jakości.

Smar
Produkty Molycote zdają egzamin w standardowych sytuacjach, ale są niezastąpione również w warunkach wyjątkowych. Producent podzielił je na sześć grup, żeby ułatwić poruszanie się w świecie substancji smarnych i by na podstawie szczegółowego opisu klient najlepiej dopasował konkretny produkt z puli do swoich potrzeb.

Jeżeli pragniesz uzyskać równie absorbujące informacje na omawiany temat, to przenieść się do portalu, który zawiera cenne wiadomości w odniesieniu do prezentowanego zagadnienia.

Oczywiście typ zastosowania produktu to jedno, ale w grę wchodzą też inne parametry specyfikacji.

Poniżej omówimy wszystkie produkty Molykote, aby wprowadzić mniej zorientowanych w temat. Tutaj można znaleźć więcej informacji: Pasty Molykote są produktami na bazie smarów, zawierającymi w dużej części stałe środki smarne. Są najbardziej gęste spośród wszystkich specyfików. Najczęściej używa się ich przy połączeniach ciężkich, powoli poruszających się podzespołów gwintowanych i montażowych. Smary kluber isoflex nbu 15 mają konsystencję stałą lub półstałą, zawierają środek smarny, środek zagęszczający oraz wypełniacze. Znajdują zastosowanie jako substancje do smarowania, utrzymania i konserwowania części łączących, przykładowo łożyska.

Można go używać do zabezpieczania części metalowych, jak i innych tworzyw. Compounds to grupa smarów o formule bazującej na silikonowych środkach smarnych i krzemionkowych wypełniaczach. Są powszechnie stosowane do uszczelnień, izolacji i części niemetalicznych. Oleje przemysłowe Molykote to oleje o wysokospecjalistycznych składach, wzbogacone ponadto o starannie dobrane wypełniacze, by produkty te charakteryzowały się długim okresem użytkowania i podkręconą wydajnością. Autor:

Powłoki przeciwtarciowe, zwane też "farbami smarnymi", to środki bardzo specyficzne. Po zaaplikowaniu na przeznaczoną do tego celu powierzchnię, substancje te tworzą suchą warstwę smarną i przywierają na stałe. Ostatnia grupa to dyspersje. Są to zawiesiny stałych preparatów smarnych i olejów. Stosowane są głównie w tych sytuacjach, kiedy konieczne jest użycie preparatu smarnego o właściwościach smaru stałego, lecz występującego w formie płynnej.

To już wszystkie substancje smarne tej firmy. Jak widać lista jest imponująca i przynosi wiele możliwości zastosowań. Wszystkie preparaty Molykote zapewniają swoje właściwości przez długi czas, a co za tym idzie - dają maksymalną ochronę urządzeniom wymagającym ich aplikowania.

Tags: Łożysko, olej, metal, firma, producent