Lubisz survival i chcesz wybrać się na taką wyprawę? Przygotuj się jak najbardziej profesjonalnie, żeby przetrwać w każdym położeniu


Jeżeli lubimy przebywać na łonie natury może zdarzyć nam się taka okoliczność, jak nasze zapasy wody wyczerpią się, a do najbliższej cywilizacji całkiem daleka droga. Woda z leśnych lub górskich rzek może posiadać wiele bakterii, które mogą niedobrze wpłynąć na nasze samopoczucie, stąd istotną rzeczą w tego rodzaju okolicznościach jest zdolność uzdatniania wody w terenie.

sklep - dostawca uzdatniaczy wody
Author: Tom Hall
Source: http://www.flickr.com
Przed bardziej odległą wyprawą na łono natury korzystnie wyposażyć się w coś, co uratuje nas w wyżej wymienionej sytuacji. Warto przedstawić kilka takich rzeczy. Garnek albo metalowy kubek. Jest to odpowiednie rozwiązanie, gdyż wodę jesteśmy w stanie przegotować, a jednocześnie pozbywając się większości szkodliwych bakterii. Taki garnek zajmuje jednakże dość dużo miejsca w plecaku, jest tak więc dodatkowym obciążeniem, a uzdatnianie w nim wody wymaga kuchewody (www.zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/85-jonizator-wody-iontech-it-750.html)turystycznej oraz jest dość czasochłonne.

Kolejna metoda, tabletki do uzdatniania wody - są stosunkowo tanie, nie potrzebują wiele miejsca, a ich waga jest faktycznie niewyczuwalna. Dodatkowo uzdatnianie wody nimi nie zajmuje dużo czasu, jak inne rozwiązanie. Chlor, posiada takie same plusy jak tabletki, ale jest od nich znacznie tańszy. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie na wszelkie bardziej długie obcowanie z naturą, jednakowoż najlepiej sprawdza się lifestraw - scrubba bag.Jeśli nie posiadamy żadnego z wymienionych przedmiotów przy sobie, a jesteśmy w ciężkiej sytuacji ewentualnie można napić się wody nieprzydatnej do picia, aby zminimalizować ryzyko zatrucia woda. Ta jednakowoż powinna być w stałym ruchu (trzeba unikać wody stojącej jak np. jeziora). Właściwą wskazówką czy woda jest dobra do spożycia są zwierzęta które tam żyją. Czym jest ich więcej tym mniejsze ryzyko, iż woda będzie nam szkodzić. Warto zwracać też uwagę, po jakiego rodzaju podłożu konkretny strumień płynie, w przypadku kiedy są to skały wapienne ryzyko na wystąpienie zatrucia jest zdecydowanie mniejsze.

Butelka lifesaver
Source: http://aqua-life.net.pl/
Prócz bakterii w wodzie mogą być różnorodne pływające zwierzęta, liście czy patyki. Jednakże, ten problem nie jest już tak uciążliwy, jak powyższy, ale potrafi być nieznośny szczególnie dla osób, jakie nie są do tego przyzwyczajone. Najbardziej korzystnym sposobem na pozbycie się tego rodzaju niedogodności jest przelewanie wody przez jakiś materiał na przykład koszulkę. Woda spłynie do pojemnika a reszta osadzi się na tkaninie. Te wskazówki będą pomocne w uniknięciu nieprzyjemnych konsekwencji, które związane są z piciem wody nieuzdatnionej. Generalnie, gdy wybieramy się na taką wyprawę konieczne są inne pomoce, najkorzystniej polecić lifesaver i scrubba bag - zobacz .

Tags: uzdatnianie wody, tabletki do uzdatniania wody, woda nieuzdatniona