Laserowa korekcja wad oczu


Laser w medycynie wykorzystuje się w wielu dziedzinach, zacząwszy od medycyny plastycznej poprzez chirurgię jak też okulistykę. Atutem światła laserowego jest znaczna precyzja oraz minimalizacja krwawienia. Laserowa korekcja chorób oczu stosowana jest od paręnastu lat jako trwały sposób pozwalający na wyeliminowanie potrzeby noszenia okularów bądź szkieł kontaktowych (trwała korekta wzroku).


badania okulistyczne
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Skorzystało z niej już z pomyślnością paręnaście milionów chorych na całym świecie. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a także kombinacje tychże skaz koryguje wiązka lasera.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, koniecznie sprawdź dodatkowo ten link! To świetna oferta i tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

Zasada jego działania oparta jest na spożytkowaniu zjawiska fotoablacji, polegającego na likwidowaniu kolejnych warstw rogówki o grubości 0,5-1 mikrona. Laserowa korekta wzroku to precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie światła były koncentrowane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Parametry wiązki światła laserowego kodowane są indywidualnie dla każdego z oka w oparciu o dane zgromadzone w czasie badań kwalifikacyjnych osoby chorej. Leczenie leczenie uzależnień od narkotyków krótkowzroczności polega na spłaszczeniu, zaś kuracja dalekowzroczności na uwydatnieniu centralnej części powierzchni rogówki.

Wskazania do laserowej korekty oczu

Laserowa korekta wzroku zapewnia pełne funkcjonowanie w każdych warunkach, w tym nocą, sprawdź korzyści: korekta wzroku przy użyciu lasera. Jest to sposób korygowania wad oczu szczególnie rekomendowana ludziom aktywnym, praktykującym sporty ekstramalne (nurkowanie, jazda na motocyklu, itp) a także osobom, których defekt wzroku uniemożliwia uprawianie zawodów wymagających dobrego widzenia, przykładowo wojskowych, lotników.


To także doskonały sposób osiągnięcia dobrego widzenia bez wymogu noszenia okularów i/lub soczewek kontaktowych dla pań, na przykład zajmujących się modelingiem lub stewardess. Laserowa korekta wzroku określona jest dla osób, jakie: ukończyły dwadzieścia jeden lat i nie chcą lub nie mogą nosić okularów oraz/bądź szkieł kontaktowych, ze stabilną skazą, to znaczy nie zmieniały siły okularów ani szkieł kontaktowych przez ostatni rok, mających wadę wzroku w obrębie od +6 do -9 dioptrii sferycznych lub do 6 dioptrii astygmatyzmu, w dobrym ogólnym stanie zdrowia.

Tags: wzrok, oczy, astygmatyzm, promienie, rogówki