Kupujemy auto z rynku wtórnego – jak zbadać jego stan techniczny?


Większość osób nabywa samochody z drugiej ręki i nierzadko posiadamy jedynie informacje, dostarczone nam przez sprzedawcę samochodu. Jak sprawdzić, czy dany pojazd rzeczywiście nie miał nigdy stłuczki i w jaki sposób oszacować, ile wyniosą nas naprawy nieprawidłowości? Pomocna jest ekspercka diagnostyka!

samochód
Author: Jeremy
Source: http://www.flickr.com
Diagnostyka samochodowa to pojęcie, w obrębie którego znajdziemy ogrom zróżnicowanych czynności, pomagających sprecyzować prawdziwy stan samochodu, który pragniemy zakupić. Mechanicy kontrolują wszystko, od kondycji blachy, poprzez ocenę pracy motoru, aż po podłączenie auta pod komputer, w celu przeanalizowania błędów. Takie całościowe badanie stanu samochodu można przeprowadzić w autoryzowanych stacjach obsługi albo u dowolnie wybranego mechanika – to drugie rozwiązanie będzie niewątpliwie dużo tańsze. Oprócz tradycyjnej kontroli i oceny stanu konkretnych podzespołów, wyspecjalizowany mechanik zabierze samochód na jazdę próbną, podczas której wyłapie wszystkie nieprawidłowości działania. Czasem zdarza się, że auto szarpie podczas przyspieszania, czuć też, że jego moc jest niepełna – to nie zawsze musi wskazywać, że auto jest wybitnie niesprawne i że jego dni są policzone, w niektórych sytuacjach wystarczające będzie wyłączenie zaworu EGR ( więcej - kliknij > http://s-performance.pl/więcej - kliknij > ), ale tego nie jesteśmy w stanie określić samodzielnie, dlatego przydatna będzie porada fachowca.
Wykwalifikowany mechanik potrafi także lepiej doradzić, czy daną wadę lepiej zreperować, czy może znaleźć jakieś rozwiązanie zastępcze. Wyłączenie zaworu EGR oraz wyczyszczenie otworu to koszt rzędu około 100 zł, gdybyśmy natomiast zechcieli wymienić zawór, należy być przygotowanym na wydatek w wysokości nawet 1000 zł! W takiej sytuacji, gdyby nie zmyślne posunięcie, zasugerowane przez diagnostę, mogłoby się okazać, iż na reperację pojazdu wydamy w sumie drugą wartość zakupionego auta. Z tego właśnie powodu szczegółowa diagnostyka samochodu jest konieczna: dziękihttps://s-performance.pl/oferta/diagnostyka/skarbonki bez dna i że pojazd ma określoną wartość oraz nie posiada żadnych zatajonych usterek. W oparciu o ocenę zużycia konkretnych elementów, mechanik jest w stanie ocenić prawdziwy przebieg, co jest tym ważniejsze, że wielu sprzedawców przekręca zegar. Dzięki temu posiądziemy również wiedzę na temat tego, jakie płyny eksploatacyjne oraz podzespoły powinniśmy wymienić – nawet, jeżeli nie posiadają usterek.

Tags: komputer, samochód, Auto, samochody, auta, pojazdu, mechanik, pojazd, Fachowiec, Diagnostyka