Kupowanie odpowiednich opon - jak to robić


By odpowiednio zadbać o opony powinniśmy zmieniać je w odpowiednim czasie. Opony letnie w zbyt niskiej temperaturze nie spełniają swoich zadań, a jazda na oponach letnich zimą jest niepewna. Wielu kierowców zakłada opony zimowe zaledwie na dwa napędowe koła samochodu. Nie jest to jednak bezpieczne dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy.
Porządne opony w pojeździe są tak samo istotne jak każda pozostała jego część. (Najlepsze opony letnie) Od ich formy zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony Michelin tworzą podzespół, jaki zużywa się nie wyłącznie podczas jazdy. Z upływem czasu, jej części składowe starzeją się, a osiągi ulegają sukcesywnej degradacji. Większa część wytwórców zaleca kierowcom sprawdzanie opon raz w roku po pięciu latach eksploatacji, także ich wymianę po upływie 10 lat od daty produkcji. Tok starzenia opon zależy od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a też od ciśnienia powietrza, także jakości konserwacji. Stosownie dobrane opony Michelin dostarczają przyjemność z jazdy i wrażenie bezpieczeństwa, wygodę, wytrzymałość, płynność jazdy i przyczepność na każdej nawierzchni.

samochód
Author: bertknot
Source: http://www.flickr.com
Opony (więcej pod tym linkiem) powinno się nabywać i zamieniać w zestawach po cztery. Ponadto wszelkie opony - dowiedz się więcej o opony w Poznaniu sprawdź te propozycje - w samochodzie muszą mieć tą samą wielkość i typ budowy. Czasami zaleca się założenie opon zimowych o rozmiar większych od letnich. Jeśli mamy wybór między oponami szerszymi i węższymi, na mokre powierzchnie lepiej wybierać węższe, albowiem opony obszerne w jeździe przez kałuże tracą kontakt z powierzchnią.



skład opon
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Przed kupnem opon kierowcy częstokroć weryfikują ranking. To, czy kierowca wybierze opony sezonowe, bądź całoroczne, jest zależne od jego wyborów. Najważniejsze jest natomiast, żeby kupione opony zapewniały bezpieczeństwo.
Ważne jest również, aby dobrze przechowywać opony. Ponadto powinniśmy ustawić zbieżność kół. Niepoprawnie ustawiona zbieżność kół spowoduje nierównomierne i przyspieszone zniszczenie opony. Poza tym niezwykle znacząca jest kontrola ciśnienia w oponach. Nieprawidłowe ciśnienie w oponach jest w stanie prowadzić do zbyt szybkiego ich zużycia, również do nierównomiernego ścierania.

Tags: samochód, ciśnienie, jazda