Mam własny samochód – i co dalej? Słowniczek przydatnych pojęć


Ludzie posiadający auto wiedzą, iż jest to przedmiot, do którego stale się dopłaca, ponieważ właściwie co chwilę należy coś przy nim robić. Nawet jeżeli jest to samochód prosto z salonu, to regularne serwisowanie, zmienianie kół, myjnia to także nowe prace
.

Kiedy jest problem z oponami (pęknięcie, uszkodzenie, przedziurawienie, wymiana) trzeba umówić serwis samochodowy albo wulkanizatora. Wulkanizacja Marex dokonywana przez wulkanizatora w salonie jest procesem, w którym zrywa się warstwy zniszczonego bieżnika z opony i przytwierdza w procesie wulkanizacji warstwę nowej gumy. Bieżniki do wulkanizacji mają z zewnątrz warstwę mocno usieciowanej gumy, a od wewnątrz kauczukową powłokę z odpowiednim preparatem, który reaguje w podniesionej temperaturze. Serwis samochodowy z wulkanizatorem dokona też doważania kół, jak również zajmie się innymi istotnymi procesami - poczytaj.

wnętrze samochodu
Author: Gib Goodrich
Source: http://www.flickr.com
Niepożądane ruchy kierownicy, jakie można odczuwać w trakcie jazdy, często potwierdzają przypuszczenie o niewyważeniu kół. Jednak w określonych przypadkach wyważenie niewiele zmienia i wtedy jedynym ratunkiem jest geometria samochodowa – doważenie kół na aucie bez zdejmowania ich z piasty. W jadącym samochodzie oprócz opon poruszają się jeszcze inne podzespoły i one również mogą być niewyważone. Wraz ze zwiększającą się prędkością powiększa się również niewyważenie, co powoduje komfort jazdy i bezpieczeństwo przemieszczania się i może doprowadzić do stłuczki, bo obniża się poziom przyczepności opon, szczególnie kiedy amortyzatory są już wypracowane. Geometria samochodowa mocno wpływa na wygodę jazdy i bezpieczeństwo jazdy, ale też na stabilność auta i równomierne zużycie opon i spadające zużycie benzyny.

Jak widać, jest sporo powodów, dla których warto przynajmniej raz w roku opłacić pełną kontrolę opon i zawieszenia. Poszukajmy dobrego i zaufanego warsztatu, w którym auto zostanie dokładnie sprawdzone a ewentualne usterki rozwiązane - źródło informacji. Badanie i ustawienie geometrii kół najlepiej zostawić doświadczonemu specjaliście, dla którego przegląd i diagnoza nie stanowi problemu.

Musisz poznać inny punkt widzenia na rozpatrywany w tym materiale temat? Kliknij więc tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w ofercie (http://www.detailing-centrum.pl/category/Mothers-213140?)!

W serwisie możemy również przechować opony zimowe lub letnie, zależnie od tego, na których aktualnie jeździmy.

Tags: samochód, opony, serwis