Który zakupić widlak?


Poniżej przedstawiamy kilka rad tyczących się zakupu widlaka. Omówimy czynniki, na które należy zwrócić uwagę, ażeby wybrać właściwy widlak, spełniający nasze wyczekiwania.


Kłopot, czy nabyć nowiutki wózek czy też używany, mimo pozorów nie jest łatwy do rozstrzygnięcia.


heden
Author: Smailo
Source: Smailo
książki
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com


Podstawową sprawą jest kwota, jaką chcemy określić na nabycie pojazdu. Jeżeli rozporządzamy sumą do 30 tys. złotych, to praktycznie nie mamy wyboru oraz musimy wybierać tylko w widlakach używanych. Z kolei jeśli chcemy określić większą sumę pieniążków na zakup, to możemy wybierać pomiędzy wózkami używanymi a nowiutkimi. Jednak w tej chwili nasuwa się wątpliwość czy nabyć nowiutki wózek widłowy, jednakże znacznie niższej jakości (np. wyprodukowany w Chinach), na jakiego uzyskamy naturalnie pełną gwarancję, czy ewentualnie wybrać wózek widłowy używany, za to renomowanej marki Jungheinrich, który mimo używalności, lecz dzięki swej niezawodności oraz żywotności, posłuży nam jeszcze sporo lat. Udźwig widlaka jest jednym z podstawowych parametrów, które rozpatrujemy przy zakupie wózka widłowego. Tu trzeba pamiętać, że udźwig nominalny podany przez producenta, jest autentyczny wyłącznie w wskazanych okolicznościach. Na ogół przy założeniu, że środek ciężkości podnoszonego ładunku wynosi 600 mm, zaś produkt podnosimy na nie więcej aniżeli trzy metry.


Ford Thunderbird Convertible
Author: Sicnag
Source: http://www.flickr.com


Widlak - (linde) elektryczny Heden dostosowany jest do pracy we wnętrzach, halach.


W związku z brakiem emisji spalin jest bezpieczny dla ludzi przebywających w otoczeniu pracy widlaka. Ograniczeniem takowego pojazdu jest bateria trakcyjna, która po rozładowaniu wymaga kilkugodzinnego ładowania. Żądane jest zapewnienie dodatkowego stanowisko do ładowania baterii.

Tags: gaz, towar, aut