Który oczyszczacz powietrza wybrać?


Zapewne wszyscy już słyszeli, jak niezwykle niebezpiecznym zjawiskiem jest smog. Zanieczyszczone powietrze, jakie w szczególności w zimowym sezonie truje nasze organizmy.


Coraz to ogromniejszym kłopotem są również alergie wziewne – alergeny, jakie je powodują, także unoszą się w atmosferze.




fotografia - randka
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Z tej przyczyny coraz więcej osób decyduje się na nabycie sprzętów, które oczyszczają powietrze w naszych mieszkaniach. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób działa oczyszczacz powietrza.


krótkowzroczność
Author: Subwave_Photography
Source: http://www.flickr.com


Oczyszczacz powietrza to mobilne urządzenie o wielkości kilkudziesięciu centymetrów. Stawiamy je na ogół na podłodze. Tradycyjne urządzenia zaopatrzone są w wentylator jak też kilka rodzajów oczyszczających filtrów. Zaawansowane przyrządy posiadają też wkomponowany jonizator powietrza.

Gdy uznasz, że zaprezentowany w tym miejscu post jest godny uwagi, kliknij ten link, a zobaczysz więcej (http://www.sosushi.pl/restauracja-sushi-przezmierowo/) tego typu tekstów!

Wspomniane urządzenia mają do tego rozmaite inne, niezwykle przydatne funkcje. Są w stanie oczyszczać powietrze z alergenów, bądź papierosowego dymu. Oczyszczacze takie likwidują również pył, zarodniki pleśni, a nawet wirusy. Ogromną zasługą tych funkcji są znajdujące się w nadmienionych przyrządach filtry HEPA. Dużo oczyszczaczy działa w bardzo nieskomplikowany sposób. Zaczynają pracę, kiedy je włączymy i zakańczają po wyłączeniu ich. Skąd jednakże będziemy wiedzieć, kiedy będzie idealna pora na włączenie czy też przyśpieszenie pracy przyrządu? Niektórzy fabrykanci najnowszych modeli rozwiązali ów problem oraz zaopatrzyli swoje sprzęty w system sensorów, które cały czas samodzielnie śledzą stan powietrza w mieszkaniu.




Czujniki te są w stanie śledzić przykładowo ilość kurzu w powietrzu, temperaturę, albo występowanie niemiłych woni. Kiedy sensory wykryją przekroczenie norm, narzędzie powiększa prędkość pracy, do czasu wyeliminowania zanieczyszczeń.

Tags: alergeny, Kości, organizm, papieros