Który ciągnik będzie świetny do pracy na roli? Jakimi cechami musi się odznaczać najlepszy sprzęt?


Za każdym razem, kiedy chcemy kupić maszynę rolniczą powinniśmy sprawdzić kryteria techniczne, eksploatacyjne oraz ekonomiczne jej funkcjonowania. Wiedzieć trzeba, iż maszyna rolnicza jak i jej model powinien być dobrany do gabarytów gospodarstwa rolnego. Tego typu maszyna przede wszystkim musi gwarantować zrobienie pracy w założonym przez nas czasie.


ciągnik
Author: Aaron Volkening
Source: http://www.flickr.com
Jeśli planujemy zakupić ciągnik rolniczy, to powinniśmy dobrać jego moc do zapotrzebowania na moc konkretnych maszyn jak i różnych sprzętów, które są używane w całym gospodarstwie rolnym. To najbardziej znaczne zapotrzebowanie na moc jest związane ze współpracą ciągnika z maszynami i narzędziami do uprawiania ziemi, zwłaszcza tam, gdzie jest wysoka zwięzłość środowiska glebowego.

Najbardziej optymalne rozwiązanie jest wtedy, kiedy dopasujemy moc silnika w sposób, który zapewnia osiągnięcie stopnia wykorzystania jego siły znamionowej na poziomie 85-90 procent. W bardziej nowoczesnych silnikach spalinowych, takie optymalne jednostkowe zużycie paliwa może się kształtować na poziomie około 200 g/kWh. Silniki, które mają nie aż tak dużą moc zużywają większą ilość paliwa. Najbardziej nowoczesne ciągniki rolnicze posiadają mniej więcej 20 biegów, natomiast bardzo istotne są tak zwane biegi pełzające, gdyż pozwalają one na uzyskanie niskich prędkości jazdy. Jest to szczególnie pomocne podczas ugniatania silosu. Dobrze jest, jeśli ciągnik posiada rewers, czyli urządzenie, które pozwala na zmianę kierunku jazdy bez naciskania sprzęgła, znajduje się najczęściej obok koła kierownicy.

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł to znaczy, że temat Cię bardzo zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.Polecane jest kupowanie ciągników z napędem na cztery koła, jeżeli będzie on pracować w trudnych warunkach w terenie. W gospodarstwach mlecznych ciągnik z napędem na cztery koła (sprawdź opony letnie 14) jest świetny szczególnie do ugniatania ukwaszonej masy na pryzmie lub w silosie. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że by nasz sprzęt się sprawdzał należy stosować do niego te lepsze akcesoria, czyli części do ciągników lamborghini. Są to najbardziej niezawodne części, które nie psują się nawet, jak są eksploatowane cały czas. Nawet jeśli faktycznie trzeba w nie zainwestować na początku, to ta inwestycja zaprocentuje w późniejszym czasie. Oszczędzimy na pewno pieniądze, które w normalnym wypadku roztrwonilibyśmy na różne naprawy.

Tags: koła, ciągnik, maszyna rolnicza