Korekcja zeza to standardowa operacja, którą należy wykonać za młodu, jedynie wtedy może przynieść pożądane rezultaty


Współcześnie korygowanie wad wzroku nie jest niczym wyjątkowym. Specjalistycznym operacjom poddaje się mnóstwo osób dorosłych oraz dzieci
. Przeprowadzone odpowiednio wcześnie dają ogromną szansę na zupełne wyleczenie.


Koktajl
Author: Lori Greig
Source: http://www.flickr.com
Wyjątkowo powszechnym zabiegiem jest aktualnie korekcja zeza.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie interesujące? Sprawdź również podobne serwisy na ten przedstawiany temat, które z pewnością są podobnie wciągające.

By ją przeprowadzić trzeba zrobić wstępne badania. Warto mieć w pamięci, iż przed zabiegiem nie można przyjmować posiłków i płynów. Na ogół pacjent wychodzi do domu w tym samym dniu, w którym miała miejsce operacja. Jeżeli chodzi o maluchy, to szybko wykrytego zeza można spróbować skorygować specjalistycznymi okularami. W przypadku gdy to nie działa, poleca się zabieg, ponieważ operacja zeza u dzieci ma o wiele większe szanse na sukces aniżeli u dorosłych (Optegra). Osoba pełnoletnia, która podda się takiej operacji prawdopodobnie nie odzyska pełnej sprawności widzenia.


grzbiety książek na półce
Author: irondsd
Source: http://www.flickr.com
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że operacja zeza u dzieci wykonywana jest w ogólnym znieczuleniu. Może ona dotyczyć wyłącznie jednego oka lub obydwu. Zagojenie się rany trwa nawet do kilku tygodni, a pierwszą wizytę kontrolną należy odbyć tydzień po zabiegu. Co ciekawe korekcja zeza nigdy nie jest wykonywana laserem, w przeciwieństwie przykładowo do tak popularnych zabiegów jak usuwanie astygmatyzmu (Optegra). Warto zatem odpowiednio wcześnie zainteresować się korekcją zeza u własnego dziecka, żeby nie musiało żyć z tą wadą do końca życia
.


Jeśli poszukujemy sprawdzonego lekarza, to świetnym wyjściem może być zaglądnięcie do Internetu, odpalenie wyszukiwarki oraz wstukanie odpowiedniego słowa kluczowego. Z pewnością dostaniemy bardzo wiele przydatnych rezultatów.

Tags: wzrok, zabiegi, zabieg, maluch, lekarza