Kołobrzeg pokazany jako odpowiednie miejsce na wycieczkę dla ciebie i twojej rodziny


Kołobrzeg to gmina i miasto usytuowane w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Jest ono czwartym co do ilości mieszkańców nadmorskim miastem w województwie. Osoby zamierzające spędzić wakacje nad Bałtykiem przy jednoczesnym pobycie w większym mieście powinny pojechać dokładnie do Kołobrzegu. Można tam dojechać pociągiem zatrzymującym się na kołobrzeskiej stacji kolejowej, busem przewożącym i zabierającym turystów z dworca autobusowego, własnym transportem lub… drogą morską. Jest bowiem możliwość zakupienia biletu na prom do Danii i powrotnego do Polski. Jest to również interesująca alternatywa dla duńskich turystów.
nad morzem w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Do Kołobrzegu na wakacje można pojechać z rodziną, paczką przyjaciół bądź ukochaną osobą gdyż w tym miejscu każdy może znaleźć coś dla siebie, coś, co go zainteresuje. Jeśli nastawimy się na zwiedzanie, warto zobaczyć kilka nadmorskich atrakcji, a mianowicie port morski, jedno z największych w kraju nad Wisłą kołobrzeskie molo oraz urokliwą latarnię morską. Dość interesujące miejsce to Plac Ratuszowy wraz z neogotyckim ratuszem, duże Muzeum Oręża Polskiego posiadające liczne zbiory militarne z różnych okresów czy też Miejska Biblioteka Publiczna nazwana imieniem Galla Anonima. Jeżeli chciałabyś poznać więcej szczegółów na temat spędzenia wakacji w Kołobrzegu - .

Kołobrzeg
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Osoby które prowadzą aktywny tryb życia mogą skorzystać z usług hali sportowo-rekreacyjnej „Millenium” z wybudowanym obok aquaparkiem. Zawsze mają możliwość wypożyczenia bądź korzystania ze swojego roweru i wyruszenia na indywidualne lub grupowe wycieczki rowerowe, z bliskimi lub znajomymi. Z kolei dla tych, którzy kochają biegać, sugerujemy jogging brzegiem morza. Jest to idealny trening nie obciążający nadmiernie stawów w takim stopniu, jak bieg po asfalcie czy kostce brukowej, wymagający przy tym sporo siły wkładanej w bieg. Jeżeli jednak twierdzisz, że gry zespołowe to najlepszy rodzaj sportu i tym samym sposób na dobrą zabawę, rusz się na plażę. W różnych miejscach spotkasz ludzi, którzy z ochotą zagrają w siatkówkę, ringo lub dwa ognie.


Nie zważając na wiek, płeć czy liczebność grupy, Kołobrzeg każdemu się spodoba.

Jak uważasz? Czy ten temat jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w link i przeczytaj praktyczne informacje - wciągną Cię kompletnie.

Spora ilość i różnorodność atrakcji spowoduje, że wczasy spędzone właśnie w tym mieście na długi czas pozostaną w pamięci każdego wczasowicza.

Tags: Muzeum Oręża Polskiego