Konik terapeuta


To, iż jeździectwo jest zdrowe a także przyjemne, wiemy od stuleci, jednakże dopiero od niedawna konie wykorzystuje się w rehabilitacji.


Hipoterapia to ogół zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konika.


trenerzy
Author: Sjoerd Lammers
Source: http://www.flickr.com


hipoterapia
Author: McArthurGlen Designer Outlets
Source: http://www.flickr.com


Hipoterapia jest z reguły terapią wspierającą pozostałe metody kuracji. Bezsporną wartością hipoterapii jest jej uniwersalność. Fachowo prowadzona hipoterapia wpływa na sferę ruchową a także sensoryczną człowieka, a również jego działanie umysłowe a także społeczne. Hipoterapia, acz swym wpływem obejmuje wiele jednostek chorobowych, jak każda forma leczenia ograniczona jest zarówno wskazaniami jak również przeciwwskazaniami, z jakimi rodzic czy też opiekun osoby niepełnosprawnej musi się zapoznać przed zdecydowaniem się na tę odmianę terapii.
Konik do hipoterapii musi być uważnie wybrany. Powinien być spokojny i odporny na często niekontrolowane postępowania osób chorych. Niekiedy nadzwyczaj idzie w stępie.

Jeżeli potrzebne Ci następne źródło natchnienia, zerknij koniecznie (http://www.statkiempotrawie.com/oferta/czarter-statku-z-zaloga) pod ten odsyłacz. Znajdziesz tam teksty napisane przy wykorzystaniu zbliżonej narracji.

Owa niezmienność nie jest dla konia normalna, więc powinien odbyć dodatkową tresurę. Istotna będzie też współpraca z lekarzem i odpowiednia diagnoza. Wiele jest dobroczynnych rezultatów kuracji z uczestnictwem konia. Jazda stępem zapewnia wrażenie chodu ludzkiego. Nasze barki oraz nogi mimowolnie podążają za ruchem konika. Zwierzę oddziałuje również na zmysły, rozgrzewa mięśnie, poprawia koncentrację, wymaga działań od dżokeja. Hipoterapia jest więc wszechstronnym środkiem terapeutycznym.


Hipoterapię wykorzystuje się przede wszystkim w wypadku osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, stwardnieniem rozsianym, upośledzeniem umysłowym, poważnymi wadami wzroku i słuchu albo też zaburzeniami emocjonalnymi.

Tags: ruch, lekarz, części, lek