Niezbędne przedmioty, które należy zabrać na nieznane tereny wspinaczki górzystej okażą się bezcenne w trakcie wypadów


Jeżeli uwielbiasz górską krainę to na pewno jesteś tam w każdej wolnej chwili. A gdy nadchodzą wakacje planujesz trasę i miejsce gdzie jedziesz w ten śliczny rejon. Aczkolwiek powinnyśmy się dokładnie przygotować, tym bardziej jak wybieramy ogromne szczyty czy też kilkudniową wędrówkę.


zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Istotną rzeczą, którą musimy wziąć ze sobą jest busola. Tym bardziej jak uwielbiamy obnażać dziewicze tereny i schodzić z tras krajoznawczych. Jest możliwość dzięki niej wskazać trasę i podążać w tym kierunku oraz działa podobnie jak kompas, to znaczy także posiada igłę wskazującą strony ziemi z tą różnicą od kompasu, iż busola ma przyrządy celownicze, które pomogą nam w skrupulatnym wskazaniu kierunku trasy. Przydaje się również wczasowiczom, żeglarzom, a również leśnikom czy myśliwym.

Więc busola to urządzenie do nawigacji, ażeby wyznaczyć strony bieguna magnetycznego, ma igłę magnetyczną i podziałką wyposażone w aparaty sprzyjające do skrupulatnego celowania, innymi słowy zdefiniowanie azymutu, co jest potrzebne przy orientacji w terenie oraz określenia kierunku trasy. Może to być między innymi będący w ruchu pierścień z muszką oraz szczerbinką czy lusterko, jakie pomaga w celowaniu i kontrolowaniu wskazań igły magnetycznej. Też ważną sprawą są buty do wspinaczki. Jeśli wybieramy się na dziewicze, nieznane górzyste obszary warto wziąć odpowiednie obuwie. Istotną detalem ubioru na wycieczce górskiej są buty, tym bardziej jak planujemy wspinaczkę. Należy pamiętać, iż inne buty są na szlakach górskich natomiast inne do wspinaczki.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym portalu materiał? Kliknij więc poza tym tu i sprawdź więcej info (http://www.rego-bis.pl/) na opisywany problem!

Tu więcej w temacie: .


Author: KEEN
Buty do wspinaczki są butami, w których nie czujemy się komfortowo, bo muszą być dostosowane i obcisłe, stopa w nich jest ułożona w charakterystyczny sposób, a palce podkurczone. Aczkolwiek posiada to kluczowe znaczenie, gdyż dzięki temu można prościej poruszać się po drobnych stopniach w pionie czy w przewieszeniu. Podeszwa jest zbudowana z gumy o rewelacyjnych własnościach tarciowych, co upraszcza stawanie na drobnych stopniach, gdzie wykorzystujemy wytrzymałość tarcia. Nowe informacje dla zaciekawionych tematyką: buty do wspinaczki.

Tags: wakacje, buty, busola