Kilka bardzo istotnych porad dla niedoświadczonych jeszcze tancerzy


Być może jeszcze nigdy do tej pory nie uczyłaś lub nie uczyłeś się tańczyć i sądzisz, że nie jest to żadna trudność oraz wystarczyłoby jedynie się ruszać w rytm muzyki, żeby dobrze się bawić.
kask
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


taniec
Author: Centrum Medyczne Scanmed Multime


To wystarczy, że będziesz czuć się prawidłowo na parkiecie i że nie będziesz nikomu zawadzać.


Ta kwestia wydaje się jednak być nieco w większym stopniu trudna, jeżeli chodzi o taniec (Polecam taniec z ogniem Lascar) w parze. To już nie jest zabawa dla indywidualistów. Tu trzeba przestrzegać określonych zasad, które pozwalają się czuć komfortowo zarówno Tobie, jak i Twemu partnerowi lub partnerce. Jeśli znudziło Ci się już bycie solową królową, bądź też królem parkietu oraz chciałbyś się poczuć znacznie lepiej tańcząc w parze, to niniejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przy pomocy specjalistów, zatem profesjonalnego instruktora oraz jego partnerki, przygotowano kilka porad dla wielu amatorów tańca, które jeżeli będą wprowadzone w życie, to mogłyby znacznie taniec parze uprzyjemnić. Te rady mogłyby również dopomóc uniknąć ewentualnych potknięć i błędów.


Nie ulega żadnej wątpliwości, że to partner powinien prowadzić w tańcu oraz jeżeli coś będzie nie tak, jak być powinno, to wina leży po jego stronie. Partnerka jednak może mieć całkowicie czyste sumienie jedynie w takiej sytuacji, kiedy zrobi wszystko to, co w jej mocy, aby ułatwić partnerowi zadanie. To, w jaki sposób zaprezentuje się ona na parkiecie, jest zależne najbardziej od tego, jak partner pokieruje partnerkę, z tego też powodu powinna ona ufać mężczyźnie i pozwolić sobą kierować. Musi ona stale być gotowa na przyjęcie gestów ze strony partnera. Powinna ona posiadać ręce zgięte w łokciach, dłonie wyciągnięte ze strony mężczyzny, na wysokości jego talii.
Partner natomiast musi być nade wszystko zdecydowany. Kiedy zacznie się wahać, to bez trudu może dojść do potknięcia. Jego obowiązkiem jest nie tylko prowadzenie tańca, ale także stałe dbanie o bezpieczeństwo partnerki.

Tags: komfort, żel, bezpieczeństwo