Kiedy pojechać do Nepalu lub na Kubę?


Do Nepalu wskazane jest pojechać przede wszystkim na przełomie października jak też listopada, gdy zaczyna się pora sucha a także kończą się opady monsunu letniego. W Nepalu rozpoczynają się wtenczas zbiory ryżu, natomiast towarzyszy im kolorowa obrzędowość oraz praktykowane od pokoleń obrządki.
Nepal pogoda (jaka jest pogoda w Neapolu): czas suchy zapewnia czyste powietrze, przejrzyste oraz zapewniające świetną widoczność.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany artykuł, to obowiązkowo sprawdź również ten link - świetna strona (http://www.entrevilles.pl/) też okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Warunki pogodowe służą górskim ekspedycjom – nie ma już upałów, a mrozy jeszcze nie nadeszły. temperatura obniża się znacznie w grudniu jak też styczniu, lecz śnieg pojawia się wyłącznie w wysokich partiach gór. Turyści wyruszający wtedy w góry, powinni posiadać odpowiednie przygotowanie ekwipunkowe i kondycyjne. Z przyczyny warunków pogodowych na Thorung La może być nieczynny trakt turystyczny u podnóża Annapurny. W tychże dwóch miesiącach należałoby zainwestować w nocleg (Ośrodek wypoczynkowy Libra) w droższym obiekcie hotelowym, ponieważ hotele proponujące niskie ceny częstokroć nie są grzane w starczającym stopniu. Sucha pora w Nepalu kończy się, zależnie od warunków pogodowych, w lutym czy dopiero w kwietniu. Temperatura powietrza wzrasta służąc równolegle podejmowaniu wypraw wysokogórskich.


koszyk
Author: Stelton
Source: Stelton


Kuba wycieczki. Punkt kulminacyjny sezonu na Kubie, zatem czas kiedy jest najwięcej wędrowców, a ceny idą w górę to lipiec i większość suchej pory.
Kwiecień a także maj, zatem przełom pory suchej jak też deszczowej, to bardzo polecany czas na zwiedzanie Kuby, ponieważ opadów jest wtenczas najmniej, temperatury nie będą jeszcze aż tak wysokie, zaś wilgoć powietrza stosunkowo niska.

Tags: temperatura, góry, raj