Kiedy podróżować do Tajlandii? Liczymy na piękną pogodę, nie chcemy jechać w porę deszczową


Nie jest tajemnicą, że śliczna pogoda i dobra cena przynależą do podstawowych wymogów udanego wczasowania. Zastanówmy się zatem, kiedy najlepiej pojechać do Tajlandii, tak by radosny nastrój oraz zawartość portfela nie spłynęły nam wespół z deszczem.
Tajlandia kiedy jechać? Na pewno nie w deszczową porę.

Jeżeli zaciekawiły Cię treści w tym artykule, to doczytaj tu nowe opisy na nowej witrynie, która jest pod podanym linkiem.

Jak już na pewno wiemy, w Tajlandii wyróżnia się trzy podstawowe pory roku (wczasy w tajlandii). Deszczowa pora zaczyna się przeważnie na przełomie maja i czerwca, natomiast trwa do połowy października. Nie powinno się zbytnio jej demonizować, albowiem nie wszędzie przebiega ona jednakowo. Na Andamańskim wybrzeżu pada tak obficie, że bardzo wiele turystycznych ośrodków jest wówczas zamkniętych, jednak w drugich częściach państwa do końca lipca pada przeważnie nieczęsto – co dwa dni, najczęściej po południu bądź w nocy. Deszczowa pora będzie odpowiednim czasem na ekskursję dla ludzi pragnących ustrzec się sezonowego natłoku turystów i zawyżonych z tej przyczyny cen. Powinna zaspokoić też osoby doceniające uroki krajobrazu, tj.: wszechobecna soczysta zieleń, zatopione pola ryżowe jak też świeżo rozkwitające drzewa.


portret - wakacje
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Na pewno najlepszym okresem na podróż do Tajlandii jest pora ciepła, częstokroć charakteryzowana nazwą „chłodnej”. W faktyczności, tę trwającą od początku listopada do początku lutego porę roku, charakteryzuje najpiękniejsza pogoda oraz optymalne temperatury 28-32ºC . Warto jednak zabrać ze sobą ciepły sweter, dlatego że np. w górskich obszarach północy, temperatura nieoczekiwanie może się obniżać w porze wieczoru. W grudniu jak też listopadzie mogą także wystąpić doraźne opady (kiedy jechać na Kubę).
Będzie to najlepszy okres na oglądanie zabytków Tajlandii, albowiem będzie ono mniej męczące przy znośnym upale. Na wakacyjne wyprawy rekomendowana jest również Kuba wycieczki takie oferuje dzisiaj wiele biur podróży.

Tags: stok, wycieczkę, turystów, wyjazd