Kiedy dobrze zdać się na specjalistę? Wizyta u psychologa – przełam wstyd i przyjmij pomoc


Problemy z pracą, depresja, obniżenie nastroju, duży stres – to najczęstsze względy, dla których rozważamy czy dobrze pójść do psychologa. Wielu ludzi boi się niniejszej wizyty, na przykład z powodu wstydu, a kolejni wręcz uważają, iż mogą poradzić sobie bez kompetentnej pomocy.Przytrafia się, iż niektórzy ludzie nie widzą różnicy między psychologiem a psychiatrą i w rezultacie odkładają wizytę u profesjonalisty mimo wzmagających się problemów.

Psycholog a psychiatraALT=prywatna praktyka[Jaka jest różnica? Psychologia dotyczy takich tematów jak wrażenia, myśli oraz uczucia człowieka, z kolei psychiatria to nauka mająca za cel rozpoznać i wyleczyć zaburzenia psychiczne, do których zaliczają się m.in. nerwice, psychozy lub uzależnienia. Jeśli zaś chodzi o specjalistów w każdej z tych gałęzi, to psycholog w Pruszkowie - (poradnia psychologiczna pruszków) ma ukończone studia psychologiczne uprawniające go do dawania rad psychologicznych, z kolei psychiatra jest lekarzem medycyny i co jest z tym powiązane – może leczyć zaburzenia swoich pacjentów farmakologicznie.Kiedy iść do psychologa?Wsparcia u psychologa warto szukać zawsze wtedy, kiedy borykamy się z kłopotami zakłócającymi powszednie życie. Ich przyczyny mogą być różnorakie, lecz niebywale często są to nerwy powiązane z pracą, jak również trudności w utrzymaniu bliskich relacji z najbliższymi.

katowice
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Także osoby, jakie nie radzą sobie z emocjami, są samotne oraz poszukują sensu życia, mają niskie poczucie własnej wartości albo znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej (rozwód lub śmierć bliskiego) na pewno skorzystają na przełamaniu lęku przed psychologiem. To oczywiście jedynie przykładowe problemy, z jakimi warto iść na wizytę do specjalisty, ale nie jedyne względy, dla których należy to zrobić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna również w przypadku tych osób, które chcą się rozwijać i lepiej poznać siebie.Nim podejmiesz decyzję o pójściu do psychologa, poświęć trochę czasu na znalezienie odpowiedniego specjalisty, jaki wzbudzi Twoją ufność. Możesz spytać wśród znajomych o kogoś wartego polecenia bądź też sprawdzić opinie na forach internetowych.

Tags: stres, psychologia, depresja, pomoc, specjalista