Kalistenika - wspaniały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów i szczupłą sylwetkę!


Stanowi bezsprzecznie jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin, a zwolenników owej formy aktywności stale przybywa. Nieomal wszyscy mogą ją uprawiać, bez potrzeby inwestowania w drogi, specjalistyczny sprzęt czy karnety siłowni.
Musimy się jedynie „wyposażyć” w kawałek wolnej przestrzeni i odrobinę samozaparcia.


dziwne sporty
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com


Rodzi się pytanie: czym jest kalistenika Jak zacząć treningi? Wbrew powszechnie panującej opinii to bardzo łatwe - lubiana kalistenika jak zacząć. Wachlarz ćwiczeń, które możemy wykonywać jest nadzwyczaj szeroki. Pompki, przysiady, skłony, stretching, biegi, „brzuszki”, podciąganie na drążku - „opcji” nie brakuje.

Masz przeświadczenie, że podobne posty wyjaśnią Ci dokładniej tę sprawę? Jeśli tak sądzisz, zobacz w tekście inny tego typu punkt widzenia.

Wystarczy rozwinąć skrzydła wyobraźni, żeby stworzyć plan treningowy „skrojony na miarę”. Zanim jednak przystąpimy do działania, należy zastanowić się nad tym, jaki cel chcemy osiągnąć? Na czym zależy nam najbardziej? Pozbyciu się „oponki”? Zwiększeniu masy mięśniowej? Wyrzeźbieniu sylwetki? Ważne, aby nie ustawić sobie poprzeczki za wysoko i wypełniać plan małymi krokami - oferta na Dobrze byłoby zaznaczyć, że na świecie olbrzymią popularnością cieszą się rozliczne dziwne sporty, takie jak dla przykładu hokej pod wodą, wyścigi kosiarek, nurkowanie w bagnie, boks szachowy, a nawet dźwiganie żon.
Która z dyscyplin, Waszym zdaniem jest najbardziej niezwykła? Podjęlibyście takie wyzwania? A może wolicie bardziej „klasyczną” aktywność? Nie zapominajcie o jednym - ruch to samo zdrowie, niezależnie od tego jaką postać przybiera.

Tags: kawa, konie, rok, biegi