Kac to kara za grzechy poprzedniego dnia. Jak z nim walczyć, jak powrócić do żywych po imprezowej nocy?


Standardowe skutki spożywania alkoholu nie przejmując się granicami własnego organizmu to pewne jak w banku nazajutrz ból głowy, mdłości, wrażliwość na światło oraz hałas, odwodnienie a co za tym idzie ogólne zmęczenie. Tolerancja na alkohol to sprawa szczególnie indywidualna. Czym jest kac i w jaki sposób z nim walczyć? Przede wszystkim zależy od tego czy mówimy o kobiecie czy mężczyźnie.
Koktajle Grey Goose
Author: Grey Goose
Source: Grey Goose
Płci pięknej szkodzi bardziej, gdyż posiadają średnio więcej tłuszczu oraz mniej wydolną wątrobę. Wiele zależy też od predyspozycji, stanu wątroby, naszego zdrowia, sposobu picia, spożytych pokarmów, zażywanych leków, bo wiele leków jest szkodliwych przy połączeniu z alkoholem. Dobrze wiedzieć, iż tłuszcze spowalniają wchłanianie alkoholu, ale nadwyrężają inne organy. Bardziej nieznośnym skutkom picia sprzyja również mieszanie alkoholi jak i palenie – toksyny z papierosów obciążają wątrobę. Główne przyczyny kaca to odwodnienie, zatrucie oraz brak snu.Zatem aby kac minął, należy się nawodnić, pozbyć szkodliwych toksyn z organizmu i odespać. Do uzupełnienia płynów dobra jest woda mineralna albo soki z warzyw, świetny będzie pomidorowy albo z ukiszonej kapusty. Trunki te neutralizują nadmiar kwasów i oprócz wody dostarczają organizmowi składników mineralnych, szczególnie potasu (pod wpływem alkoholu organizm wydala dużej ilości potasu, może też tracić ten związek podczas wymiotów). Sporą ilość potasu dostarczają banany. Polecany jest także kwas chlebowy, woda z większą ilością minerałów, kwaśne mleko, kefir lub jogurt. Tutaj więcej rad: https://www.swiatleku.pl/article/kac-czyli-syndrom-dnia-wczorajszego (https://www.swiatleku.pl/article/kac-czyli-syndrom-dnia-wczorajszego)pożywne śniadanie – na przykład jajecznicę. Węglowodany – choćby miód, winogrona czy posłodzona herbata - są łatwiejsze do przełknięcia i dostarczają energii ciężko pracującej wątrobie.

Podoba Ci się prezentowany tekst? Więc odsyłam do witryny (http://hipokrates-olesnica.pl/ginekolog/) - w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe dane, które są omówieniem tego zagadnienia.

Zupy jak choćby żurek czy bulion są skuteczne, ale trudno je przygotować samemu, gdy jesteśmy takim stanie. Przewidujący taki rozwój wypadków ugotowali potrzebne wyżywienie jeszcze przed upojną nocą.


Grenadine Goose
Author: Grey Goose
Source: Grey Goose
Kto ma dość siły, może pójść na przechadzkę – dotlenienie jest dobrym pomysłem. Wybitne jednostki mogą też pobiegać. Rzecz jasna istnieje sporo gotowych preparatów chroniących przed kacem, znajdziemy je w aptekach, drogeriach czy na stacjach benzynowych. Pomagają także tabletki przeciwbólowe, w rodzaju aspiryny lub ibuprofenu. środki zawierające paracetamol są nie do końca wskazane, gdyż podobnie jak alkohol działają szkodliwie na wątrobę.

Tags: woda, kawa, wymioty, mdłości