Jeśli w naszym związku źle się dzieje, to należy udać się na terapię dla par


Teraz wszyscy żyją szybko i w sposób dość konsumpcyjny, dlatego też nie mają sił do naprawiania związków.


Nadeszły takie czasy, że prościej bywa zakończyć związek oraz szukać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać konflikty.


Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com
Ludzie stali się większymi egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Stąd bierze się ogólna niechęć do rozmów. Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że pary rzadko spędzają ze sobą czas.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej także posiada podobne informacje - nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

I tak najczęściej zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę lub możemy walczyć o starą miłość. Trzeba podjąć trud i iść na terapię. Tam pod obiektywnym okiem fachowca będziemy mogli powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednak będzie trzeba wysłuchać także wersji drugiej strony. Psycholog zadba o to, by podczas spotkania nie było wrzasków czy przekleństw. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał świeże spojrzenie na sprawę i jego komentarze z reguły będą trafne. Terapia może ciągnąć się długo i należy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, w szczególności jeżeli mamy dzieci i nie pragniemy niszczyć rodziny. Nie zapominajmy, aby na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.


Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego dobrego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Tags: czas, problem, sposób