Jeżeli masz statyczną pracę, wciąż narzekasz na bóle mięśni i stawów – warto poznać kilka cennych informacji dla zapobiegania zwyrodnienia stawów i hemoroidom.


Dawno już przestano wierzyć w mit, iż na zwyrodnienie stawów i hemoroidy cierpią tylko osoby starsze. Ilość lat tego typu schorzeń zmniejsza się każdego roku jeszcze bardziej. Częstą racją pojawiania się tego typu dolegliwości jest siedzący tryb egzystencji, brak poruszania się i wszelkiej aktywności.

Praca biurowa
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Zaparcia i inne problemy?

Biurowa profesja, nie sprzyja zdrowej kondycji i ładnej sylwetce. Skurcze mięśni, nade wszystko przewrażliwiony kręgosłup i pobliże szyi dają się znacznie we znaki. Nie unikniemy siedzenia w trakcie poważnej pracy w biurze. Istnieją jednak metody na to, aby obejść zwyrodnienie stawów. Najlepszym sposobem jest wysiłek fizyczny. Osobom, jakie nie mieli zbytnio dużo wspólnego ze sportem, zaleca się długodystansowe spacery lub nordic walking. Ruch wspomaga sprawność naszych mięśni i stawów, sprawia, iż stają się one choć odrobinę wydajne i otrzymują szansę spełniać swoje właściwe zlecenie.

Jazda na rowerze
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Hemoroidy i zapalenie pęcherza moczowego

Polepsza się dodatkowo nastrój, a czyste (domowy oczyszczacz powietrza) powietrze świetnie działa na zapracowany mózg. Dla poważnych, amatorów-sportowców skutecznie podziała jeżdżenie na jednośladzie i pływanie. Nie można się przećwiczyć i przemęczać organizmu. Na hemoroidy też jest kilka dobrych sposobów o których warto pamiętać. Jednym z prostych pomysłów zapobiegania hemoroidowi jest picie sporej ilości płynów. Woda umacnia kondycję naskórka, co powoduje samodzielne znikanie pęcherzyków. Do tego stosowna dieta złożona przede wszystkim z owoców i warzyw. Dla konkretniejszych symptomów hemoroidów dostępne są w punkcie aptecznym różnego rodzaju pastylki maści i czopki. Czasem stadium hemoroidów bywa tak głębokie, że wymaga się bardziej medycznych odpowiedzi. Medycy przeważnie oferują formę zastrzyków lub tak zwanego nacisku guzkowego – gumkowania. Hemoroidy, to niesamowity ból, dlatego trzeba walczyć z takim schorzeniom już po pierwszych objawach. Warto zaznajomić się z metodami lecznictwa na zwyrodnienie stawów i hemoroidy. Dodatkowe informacje znajdziesz na tej stronieTags: stawy, mięśnie, bóle, skurcze, hemoroidy