Jakimi sposobami przy wykorzystaniu niedużych środków można poprawić wygląd starszego samochodu.


Samochody z biegiem lat tracą na wyglądzie, szczególnie jeżeli właściciele nie bardzo o nie dbają. Ale nawet systematyczne mycie i woskowanie nie zatrzymają blaknięcia od słońca i matowienia karoserii pod wpływem zmieniających się warunków pogodowych. Wolne starzenie postępuje również wewnątrz auta, siedzenia się wycierają a często używane plastiki zaczynają pękać.

chlapacze
Author: Truck Hardware
Source: http://www.flickr.com
Chlapacze do autaOczywiście można pogodzić się z tym wszystkim i nie robić nic, zwłaszcza jeżeli samochód będzie starszy, lecz da się też przy niedużych nakładach finansowych dać autu nowy wygląd. Będą do tego potrzebne powszechnie dostępne narzędzia i preparaty, i oczywiście sporo chęci i wolnego czasu, bo nic się niestety samo nie zrobi. Dużo prac będzie zależało od technicznego stanu auta, w niektórych przypadkach ruszanie czegokolwiek będzie zwyczajnie nieopłacalne. Podczas prac renowacyjnych można także pomyśleć o niewielkim stuningowaniu samochodu, dyskretne chromowane akcesoria samochodowe z pewnością dodadzą mu dużo uroku i stylu.

Jak wybrać belki dachowe?Podstawową sprawą, od której powinno się rozpocząć renowację samochodu, jest odświeżenie lakieru. Można to dosć tanio i prosto zrobić przy pomocy pasty polerskiej i wiertarki. Koszt operacji tego typu nie powinien przekroczyć stu złotych, za to jej rezultat będzie nieprzeciętny, bo karoseria będzie po prostu błyszczeć. Dokładnie to samo da się zrobić z kołami, po dokładnym wymyciu i odświeżeniu odpowiednim preparatem całkowicie inaczej będą się prezentować.czerwone auto
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Jeśli się już będzie robić coś przy kołach, to warto przy okazji zmienić chlapacze, ich koszt duży nie będzie, a nowe również pomogą w poprawieniu wyglądu. Dużo można również poprawić w środku pojazdu, tu należy zacząć przede wszystkim od bardzo dokładnego wymycia i odkurzenia.

Jeśli uważasz, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na witrynie podobne informacje - z pewnością także będą dla Ciebie wartościowe.

Mycie lepiej zlecić profesjonalnej firmie, wyposażonej w odpowiedni sprzęt, ona na pewno zrobi to dokładniej. Jeżeli w tapicerce pojawią się jakieś pęknięcia lub dziury, to można je albo naprawić je samodzielnie, albo przekazać tę sprawę jakiemuś znajomemu tapicerowi.Warto sprawdzić nakładki na drzwi


Tags: narzędzia, wiertarki, samochód, samochody, preparaty, auta, koszt