Jakimi osiągnięciami może się pochwalić drużyna Real Madryt?


To hiszpański klub sportowy, który powstał w 1902 roku. Słynie on przeważnie z sukcesów drużyny piłki nożnej. Zdobył 33 razy mistrzostwo Hiszpanii i 13 razy Puchar Europy. Uzyskał także bardzo dużo innych trofeów.


natura
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Real Madryt odegrał niezwykle znaczącą rolę w historii światowej oraz hiszpańskiej piłki nożnej. To z inicjatywy działaczy tego klubu powstał Puchar Króla. Ten klub reprezentował także hiszpański Związek Piłki Nożnej i stał się jednym ze współzałożycieli FIFA w 1904 roku. W 1928 roku klub ten znalazł się w początkowym zestawie klubów, które tworzyły Primera Division. W 1955 r. ten klub stał się jedną z drużyn, które uczestniczyły w pierwszej edycji Pucharu Europy.

Zawarte tutaj newsy zainteresowały Cię tak bardzo, że chcesz przeczytać więcej? Zapraszamy zatem do następnej witryny. Tam czeka istotne opracowanie (https://dominikkania.pl/oferta/).

Puchar Europy był przez niego wygrany i obronił to trofeum 4 razy z kolei. Jest to także jedyny klub w historii, który po przemianie nazwy wspomnianych rozgrywek na Ligę Mistrzów UEFA w 1992 roku, zdobył trofeum Ligi Mistrzów 3 razy z rzędu. Tak Real Madryt jak i Atletico Madryt różnią się od siebie pod różnymi względami w tym również w aspekcie kibicowskim czy też politycznym.


tenisista
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com


Na samym początku życia obydwu klubów zarysował się bardzo wyraźnie podział między kibicami tych obu drużyn. Szefostwo Realu podniosło ceny biletów, a w związku z tym na mecze Królewskich przychodzili tylko bogaci mieszkańcy Madrytu czyli bogaci mieszczanie oraz burżuazja. Publiczność przeciwnika Realu to była w głównej mierze biedniejsza część miasta zatem proletariat i robotnicy. Pierwsi utożsamiali się często z poglądami prawicowymi, a drudzy z lewicą. Różnice są widoczne także w przypadku stadionów obu tych drużyn. Stadion Realu zbudowany został przy arystokratycznej ulicy Castellana, a stadion Atletico był wybudowany przy browarze nad rzeką Manzanares. Herb Realu Madryt po raz pierwszy został pokazany w dniu 6 marca 1902 roku, gdy to ten klub został utworzony przez grupę ludzi.


Pierwszy wygląd herbu był stworzony od inicjałów C F M, ale w oficjalnych rozgrywkach mecze, które się odnosiły do stowarzyszeń sportowych określały, że herb Madrytu bardziej powinien być przejrzysty. Później chodziło o to, żeby herb stał się bardziej nowoczesny. Przełomową chwilą stał się rok 1920.

Tags: sport, miasta, rok