Jakim sposobem wybrać kamerę dla sportowca?


Wakacje na desce – te zimowe i letnie – każdy może uwiecznić na filmie. Dzisiejsze możliwości są coraz większe, a za normalnie pieniądze możemy kupić całkiem fachowy sprzęt. Wybierając kamerę, zazwyczaj trzeba oznaczyć jej przeznaczenie. Jeżeli marzy się nam kamera dla aktywnych, musimy szukać sportowych modelach.

Wiadomo, że koszt jest zazwyczaj najważniejszą przeszkodą, ale w tej sytuacji też decydujemy, jak profesjonalny sprzęt kupujemy. Kamera do tworzenia specyficznego portfolio rolkowych wyczynów ma być naturalnie sprawniejsza niż ta, która ma służyć tylko utrwaleniu wyjazdów z przyjaciółmi. Ważne jest to, gdzie mamy w planach pokazywać filmiki. Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, ale zwykle HD poszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są wygodne i małe, zwykle możemy wybierać wodoodporne modele. Nie da się ukryć, że trzeba je dobierać do typu sportu. Inną kamerę wybiorą rolkarze, a inną rowerzyści. Kamera mocowana do kasku, w górach na pewno musi być wytrzymała.

Nie zwlekaj, ponieważ jesteśmy na stronie (http://www.latkowski.pl/) dla Ciebie. Zrobiliśmy szalenie intrygujące wpisy. Chcesz się z nimi zaznajomić? Zachęcamy do nowej witryny.Kamera GoPro Hero3
Source: http://kamerynakask.pl/
Właśnie sposób mocowania ma tu niemałe znaczenie, ponieważ kamery narciarskie np. można przypiąć do gogli. Do samochodowych szaleństw dobrym sprzętem może okazać się kamera GoPro HD HERO2, ale na deskorolkę możemy wybrać już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są odporne na wszystkie wstrząsy, można wybrać te szerokokątne – specjalnie do szerokich ujęć. Oferta jest rzeczywiście duża (szerzej tu: ).

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak przyjazne amatorom, dlatego też są skierowane do miłośników silnych emocji i sportów ekstremalnych. Trudno ukryć, że producenci często koncentrują się na tym, że najatrakcyjniejsze filmiki to te, szczególnie dynamiczne. Wtedy też nie dostrzegamy pomyłek i różnych niedociągnięć, bo liczy się wrażenie. Dobrze też wybierać sprzęt z możliwością zaznaczenia trasy zjazdowej, dzięki GPS-owi, wbudowanego w kamerę. Wszystko może zależeć od ograniczeń cenowych, ponieważ bywają kamery autentycznie skierowane są tylko do hobbystów.

Tags: kamery, kamera, HD, Filmy, modele, sprzęt, GoPro