Lato w górach


Zamierzasz spędzić wakacje w górach? To świetny projekt, jednakże do podobnej wycieczki trzeba się sumiennie przygotować. Bardzo istotna jest twoja forma, a także ekwipunek, który zamierzasz ze sobą zabrać. Od zawartości plecaka zależy nie tylko twój komfort, lecz także bezpieczeństwo w czasie górskiej eskapady. Jakie wyposażenie wziąć z sobą w góry, dowiesz się z tego artykułu.
więcej na stronie
Author: Christian Jiménez
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotny będzie wybór plecaka na eskapadę w góry. Przede wszystkim nie powinien on być zbyt ogromny, w górskim terenie wszelkie zbyteczne pół kilo da ci solidnie w kości. Plecak (plecak MIL-TEC 30l) musi posiadać sporo kieszeni wewnętrznych a także ewentualnie zewnętrznych, a także sposobność przypięcia na zewnątrz ponadplanowego oprzyrządowania. Dobierz plecak dość wąski (użyteczny w skalnym terenie), dwukomorowy (łatwiej się wtedy dostać do cięższych przedmiotów, umieszczonych w dole), koniecznie zaopatrzony w pokrowiec zabezpieczający oraz dopasowany do twej sylwetki. Plecak powinien mieć pasek biodrowy, a bardzo wskazany byłby także pasek piersiowy.

Nawet gdy masz zamiar spać w schronisku, musisz być nastawiony na to, że mogą być one przepełnione i wypadnie ci spać w warunkach całkiem spartańskich - pod stolikiem w jadalni lub na podeście schodków, a być może wręcz na łączce blisko schroniska. Powinieneś być na to przygotowany. Dlatego weź z sobą karimatę, najodpowiedniej dwuwarstwową oraz ochronioną od spodu folią termiczną. Obowiązkowy jest też śpiwór. Współczesne śpiwory są leciutkie, ważą ok. kilograma, natomiast posiadają bardzo dobre parametry cieplne.


W górach
Author: Matt Kowal
Source: http://www.flickr.com
Nieodzowny jest zestaw profesjonalnych map i busola. Dobrze jest wyekwipować się w mapnik, wówczas nawet podczas kiepskiej aury spokojnie zdołamy analizować mapę. Laminowane mapy są niezłe, jednakże w czasie uporczywego opadu w końcu woda dostaje się pod powłokę ochronną po czym niszczy mapę. Warto zabrać z sobą kijki trekkingowe, upraszczają one poruszanie się po górskich drożynach.

Ale najważniejsze będą buty - mocne, wodoodporne, ponad kostkę (unikniesz dzięki temu kontuzji) oraz z podeszwą o niezłym protektorze, by nie ślizgały się na mokrej skale.

Jeśli zafrapowała Cię taka problematyka, bez wahania sprawdź ten link - to źródło (http://motoargo.pl/firm-pol-1556102489-4RIDE.html) zapewne również będzie dla Ciebie wartościowe!Współcześnie wszelkie niezbędne akcesoria możesz kupić nie opuszczając domu, starczy w wyszukiwarce wbić hasło: sklep turystyczny warszawa.

Tags: góry, kompas, plecak, śpiwór, mapnik