Jakiego rodzaju trening jest w stanie zagwarantować rewelacyjną kondycję i piękną sylwetkę? Czy jest taki sposób? Jak najbardziej!


Tego rodzaju trening jest idealny dla kogoś, kto preferuje aerobik oraz pracę na siłowni. Konsoliduje on bowiem trening aerobowy i siłowy. Umożliwia więc szybko spalić tłuszcz, co wpłynie na bardziej korzystną sylwetkę. Wykorzystuje się do niego niewielkie obciążenia, nie prowadzi więc do znacznego przyrostu masy mięśniowej (nie jest to w takiej sytuacji najodpowiedniejsza metoda dla pragnących dość mocno zwiększyć masę ciała).


Kobieta w trakcie treningu
Author: Alejandro Martinez
Source: http://www.flickr.com
Trening obwodowy polega na wykonywaniu od ośmiu do piętnastu ćwiczeń w konkretnej kolejności - kulturystyka, fitness i treningi na Ich czas trwania wynosi od 30 do 60 sekund. Między ćwiczeniami nie powinno być przerw, zaś jedyny odpoczynek to moment, który zajmie nam zmiana na kolejne ćwiczenie. Polega to na tym, iż robienie ćwiczeń to jeden obwód, po nim następuje dłuższa przerwa, jaka trwa między 2-5 minut. Bardzo często robi się dwa, trzy obwody, ich zrobienie zapewnia intensywny trening o okresie trwania między 30-45 minut. Tego rodzaju trening (zobacz https://rehafit.org/trening-personalny/trenerzy-personalni/) gwarantuje bardzo dużo zalet.

Co najważniejsze wzmacnia moc oraz wytrzymałość. To zawsze istotne, kiedy pragniemy regularnie wykonywać ćwiczenia.

Czyżby na tej stronie coś Cię zainteresowało? Masz ochotę dowiedzieć się dużo szczegółów na ten temat? Nie ma przeszkód. Musisz jedynie najechać na podany link.

Jednocześnie ważny jest efekt tych ćwiczeń, czyli jędrne ciało oraz lepsza sylwetka. Istotną informacją jest to, iż ćwiczenia te może wykonywać właściwie osoba w każdym wieku, ponieważ takie zestawy mogą być dostosowane do wieku ćwiczącego, a co najbardziej istotne - jego zdrowia a także kondycji.


Trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Większość sportowców wykorzystuje właśnie ten trening, jest on idealny dla większości przygotowujących się do różnorodnych zawodów. Ćwiczenia możemy wybrać samemu, mogą być na tyle proste, że każda osoba jest w stanie czerpać satysfakcję z ich zrobienia. Ćwiczenia się bardzo różnorodne, dzięki temu trenujący ma bardziej pokaźny wybór w doborze sprzętu.

Korzystnie spróbować tych ćwiczeń, zwłaszcza, że tak naprawdę istnieje mnóstwo różnorodnych zestawów, ale większość z nich nie spełnia pokładanych w nich nadziei. Najzwyczajniej w świecie każdy z nas ma odmienne predyspozycje i wymagania, a każdy z zestawów odznacza się określoną skalą trudności, jaką nie każdy jest w stanie zaakceptować. Na szczęście trening obwodowy gwarantuje skalę trudności dla każdego, dla bardziej i mniej wymagających. Warto wypróbować i się przekonać czy jest odpowiedni dla naszych potrzeb. Być może będzie idealnie nam pasował, ale żeby się o tym przekonać musimy spróbować zacząć w ten sposób ćwiczyć.

Tags: zdrowie, siłownia, sportowcy, trening, ćwiczenia