Jakie zadania mają filtry powietrza w samochodach, z jakiego powodu należy regularnie dbać o ich wymianę.


Samochody do tego, aby prawidłowo jeździć wymagają wielu różnorodnych elementów, jakie należy regularnie zmieniać. Niezwykle ważne są na przykład filtry powietrza, o wymianie których wielu kierowców nie zawsze pamięta na czas. Jest zalecane, aby robić to przynajmniej raz na rok, a jeśli mieszka się w dużym mieście lub częściej jeździ, to nawet częściej. Filtry te oczyszczają powietrze, które przedostaje się do wnętrza silnika ze wszystkich zanieczyszczeń, a tych tak naprawdę może być naprawdę dużo.


samochód u mechanika
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Są to przede wszystkim najróżniejsze pyły i kurze, drobne owady czy nawet jakieś duże śmieci. Każda taka rzecz, która by trafiła do silnika, mogłaby spowodować możliwość jego uszkodzenia, więc od sprawnego filtra zależeć będzie żywotność jednostki napędowej - Dostające się do wnętrza nawet niewielkie drobiny mogą powodować szybsze zużycie gładzi cylindrów, tłoków oraz pierścieni, co jakimś czasie może doprowadzić do zmniejszenia mocy czy nawet uszkodzenia, którego naprawienie będzie sporo kosztować.

Dlatego też bardzo ważne będzie, aby filtry (więcej informacji) mann do powietrza w posiadanych pojazdach zmieniać zgodnie z serwisowymi zaleceniami. Podczas użytkowania zapychają się one coraz bardziej wszystkimi zanieczyszczeniami, jednak jeżeli pojawi się ich zbyt dużo, to w pewnym momencie filtr może po prosty się przerwać i wszystko będzie się przedostawało do środka silnika. Ważne będzie poza samą wymianą również to, jakie filtry się użyje.


części samochodowe
Author: Pam Broviak
Source: http://www.flickr.com
W sklepach często kuszą części nikomu nie znanych producentów z Azji, lecz pozostaje pytanie, czy za oszczędzone dziesięć złotych należy ryzykować. Kiepskie filtry pewnie będą mieć wkłady, które mogą sobie nie poradzić ze wszystkimi zanieczyszczeniami - . Będzie to dotyczyć w szczególności zatrzymywania bardzo małych cząsteczek pyłów, które jednak potrafią zrobić sporo spustoszenia w silniku. Takich dylematów nie będzie się miało, jeżeli się kupi na przykład dobrej jakości filtry donaldson. Producent ten pilnuje jakości swoich produktów, z tego też powodu jego filtry także można bez żadnej obawy używać w swoich autach.

Tags: moc, producent, zanieczyszczenie