Jakie są cztery najpopularniejsze typy nawierzchni na kortach tenisowych?


Są cztery najczęściej używane typy nawierzchni kortów tenisowych, na jakich są rozgrywane różnego typu turnieje. Dla przykładu istnieje m.in. nawierzchnia mineralna, czyli mączka ceglana.


Takiego typu nawierzchnia wykorzystywana jest nie tylko na kortach do tenisa, lecz także na boiskach oraz bieżniach.
Zrzucanie zbędnych kilogramów
Author: TipsTimesAdmin
Source: http://www.flickr.com


Ma ona wiele zalet, jednak zwłaszcza doceniana jest ona za cechy naturalne, amortyzacyjne i za zdolność do wykonywania poślizgów. Duży poziom amortyzacji niezwykle redukuje obciążenie stawów u zawodników i ogranicza niebezpieczeństwo występowania różnego typu kontuzji. Takiego rodzaju nawierzchnia tworzona jest na podbudowie z kruszywa mineralnego, na które są wysypywane dwie powłoki mączki podkładowej G5 (warstwa ma około 4 cm) oraz nawierzchniowej D10. Ta powłoka ma ok. 1 cm. Funkcjonuje również nawierzchnia syntetyczna, czyli sztuczna trawa. Nawierzchnie takie są coraz bardziej popularne nie tylko na różnych kortach do tenisa, ale też na boiskach piłkarskich i wielofunkcyjnych.


Poza tym korty tenisowe mogą mieć także nawierzchnię poliuretanową, która jest stosowana dotychczas jako wypróbowane nawierzchnie na placach zabaw i na bieżniach. Taka nawierzchnia odnalazła też zastosowanie przy budowie kortów do tenisa.

Czy masz wątpliwości? (http://www.metfix.com.pl/) Nie obawiaj się! My z pewnością uszanujemy wszelaką chęć kontaktu. Więc czekamy na oceny od Ciebie.

Nawierzchnie tego typu istnieją w wielu wersjach oraz grubościach od 10 mm do 100 milimetrów. Czwartym z najbardziej popularnych typów nawierzchni używanych na kortach tenisowych jest nawierzchnia akrylowa. Jest ona ogólnie używana jako powłoka antypoślizgowa na parkingach oraz tarasach. Znalazła też szerokie zastosowanie w sporcie, szczególnie właśnie na kortach tenisowych. Nawierzchnia taka jest złożona z dwóch powłok: wodorozcieńczalnej farby akrylowej oraz matowej powłoki.
Powłoka wodorozcieńczalna nadaje się do zastosowania na zewnątrz jak i wewnątrz. Ograniczona przesiąkliwość, paraprzepuszczalność, wytrzymałość na starcie i elastyczność to główne atuty nawierzchni akrylowej.

Tags: park, piłka, bezpieczeństwo, bieżnia