Jakie może być prawidłowe ciśnienie krwi?


Szumy w uszach, bóle głowy, zmęczenie czy zasłabnięcia, mogą być przejawem kłopotów z ciśnieniem. Zainteresuj się, który z ciśnieniomierzy zrobi w najwyższym stopniu dokładny pomiar.


Za prawidłowe ciśnienie krwi uznaje się wartość pomiędzy 120/80 a 139/98 milimetrów słupa rtęci (mmHg).
dietetyk
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com


sklep
Author: Felixe


Nadciśnienie stwierdza się wtedy, gdy w czasie dwóch kolejnych wizyt lekarskich ciśnieniomierz pokaże ponad 140/90 mmHg. Jeżeli ciśnienie trzyma się poniżej 160 mmhg, mamy wtedy do czynienia z hipotonią, czyli niedociśnieniem tętniczym. Nadciśnienie tętnicze dotyczy nawet co trzeciego pełnoletniego człowieka. Długo nie okazuje wyrazistych objawów, a nie leczone może nawet doprowadzić do uszkodzenia narządów, czy też nawet do zgonu. Niebezpieczne jest też niedociśnienie tętnicze, które może powodować omdlenia oraz może przyczynić się do niezbyt dobrego samopoczucia, nudności, znużenia, zmęczenia czy migreny. Obowiązkiem eksperta przy dokonywaniu prawidłowego pomiaru jest zbadanie w gabinecie lekarskim - odpowiedni wynik w złączeniu z doświadczeniem i wiedzą fachowca pozwalają na stwierdzenie prawidłowej diagnozy oraz zaoferowanie skutecznego leczenia.


Kiedy badanie w warunkach domowych wykazuje wartości prawidłowe, natomiast w podczas następnych wizyt u lekarza obserwuje się przyrost ciśnienia, to zachodzi tzw. efekt białego fartucha. Tego typu reakcja może zaistnieć w sytuacji stresowej, z kolei niewątpliwie wizyta u lekarza często budzi napięcia u pacjenta, co natomiast powoduje pobudzenie układu nerwowego, skutkiem czego przyrost ciśnienia tętniczego. Wtedy należałoby skontrolować ciśnienie w domu zakupując dobrej klasy ciśnieniomierz, spisać wyniki oraz skonsultować się z doktorem. W aptekach oraz sklepach medycznych można by znaleźć dużo ciśnieniomierzy, dla przykładu automatyczny, zakładany na nadgarstek.
Przyrząd mierzy ciśnienie holter ciśnieniowy abpm kraków za pośrednictwem mikroportu, który wychwytuje uderzenia krwi o ściany naczyń krwionośnych. Takie urządzenia charakteryzują się najmniejszą precyzją, z tego też powodu nie są zalecane dla osób ze stwierdzonym nadciśnieniem.

Tags: czas, zmęczenie, sklep, człowiek, wyniki