Jakie jest najczęściej podstawowe wyposażenie trenujących w piłkarskich klubach zawodników.


Piłka nożna od lat była najbardziej popularnym sportem w Polsce, mimo że kluby i reprezentacja nie zawsze dawały powody do radości swoją grą. Jednak przez długi okres czasu mocno zaniedbano naukę młodzieży oraz dzieci, co prawda różnych klubów było całkiem sporo, lecz różnie bywało z nimi.
koszulki piłkarskie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Ostatnie lata to kolejna fala wzrostu popularności piłki nożnej, tym razem skierowana w kierunku właśnie młodych piłkarzy. Zaczęło się bowiem pojawiać mnóstwo szkółek piłkarskich, w wielu z nich przygodę z piłką mogą rozpocząć już najmłodsze przedszkolaki. Również rodzice chętnie zaczęli korzystać z takich możliwości, nie tylko od maleńkości przyzwyczajając do sportowego życia, lecz również zdrowo i przyjemnie wypełniając im czas. Trzeba mieć nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłych latach, wśród tak licznej grupy najmłodszych piłkarzy z pewnością uda się trafić na prawdziwe talenty, i co najbardziej istotne, odpowiednio je później pokierować, żeby nie zniszczyć w nich potencjału.


Każdy z młodych piłkarzy zabierając się z granie będzie potrzebował odpowiedniego wyposażenia. Podstawą są dobrze dobrane do boiska buty, właśnie one odpowiadają nie tylko za wygodę i komfort grania, lecz także za to, żeby było bezpiecznie. Na trawę, gdzie niekiedy jest ślisko należy ubierać typowe buty piłkarskie mające korki, na przykład takie jak Nike Mercurial, z kolei do trenowania na hali bardzo dobrze będą się sprawdzać lekkie halówki z nieślizgającą podeszwą. Kolejnym elementem ekwipunku młodego piłkarza jest właściwy strój. Przeważnie w każdym klubie gracze dostają meczowe koszulki piłkarskie, lecz na trening i codzienną grę należy posiadać własne, tak samo jak spodenki.
Uszyte powinny być one z lekkich tkanin, jakie nie będą zatrzymywać potu, na jesień można też pomyśleć o nieco cieplejszym dresie. Niezwykle ważnym elementem stroju piłkarza są ochraniacze.

Szukasz ekstra informacji, aby rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Namawiamy do kolejnego tekstu. Znajdziesz go na portalu (http://www.aksonaxis.pl/) pod linkiem.

Wielu piłkarzy raczej jest niechętnie do nich nastawionych, jednak piłka nożna to kontaktowa gra i trzeba zadbać o to, aby niebezpieczeństwo kontuzji było jak niższe.

Tags: spodenki, boisko, zawodnicy