Jakie atrakcje zaproponować może dla gości Szczyrk, baza noclegowa w tym mieście.


Wielu ludzi mówiąc o Śląsku myśli przede wszystkim o wielkich kopalniach i hałdach wydobywczych. A przecież rejon ten może całkiem sporo zaoferować również dla gości, bo zaledwie niecałe sto kilometrów w kierunku południa rozciąga się całkowicie inna kraina, niż przemysłowe fabryki i kopalnie.

potok
Author: Aaron Choi
Source: http://www.flickr.com
Kraina pełna lasów, wspaniałych gór i czystych strumieni, a także miasteczek, do jakich w każdym sezonie przybywają setki tysięcy turystów spragnionych wypoczynku blisko przyrody. A do takich miast można zaliczyć Szczyrk, który jest obok Wisły i Ustronia najbardziej popularnym kurortem tego regionu. Szczyrk leży malowniczo na terenie Beskidu Żywieckiego, w dolinie rzeczki Żywica. Jego lokalizacja sprawia, że stanowi świetne miejsce zarówno na pełny urlop, jak również jako wypadowa baza do okolicznych miast i atrakcji turystycznych. A że w Szczyrku i w okolicy atrakcji nie brakuje, to każdy, kto tam przyjedzie raczej nie będzie miał żadnego powodu, żeby się nudzić.

Musisz zbadać odmienny punkt widzenia na objaśniany w tym wpisie temat? Kliknij zatem tutaj i przeczytaj więcej treści na ten temat (http://naturalhotel.pl/restauracja).

Przykłady - na stronie Szczyrku bardzo dobrze będą się nadawać do uprawiania rowerowej oraz pieszej turystyki, okolica zachęca wręcz do tego, żeby aktywnie spędzać czas. Wśród okolicznych gór wyznaczono liczne szlaki dla turystów, dużo jest również tras rowerowych o zróżnicowanej trudności, nadających się zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla zaawansowanych rowerzystów. Szczyrk jest także bardzo znanym ośrodkiem narciarskim, liczne stoki i szkółki narciarskie proponują świetne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Masz ochotę przeczytać następne teksty tyczące się rozważanej tu problematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz przeczytaj wpis ze strony.

Spora część stoków ma sztuczne oświetlenie i naśnieżenie, więc umożliwia jazdę nawet jeśli warunki pogodowe mniej dopisują. Wykorzystując swą popularność

Szczyrk proponuje turystom ogromnie rozbudowaną bazę kwater. Do wyboru będą więc nowoczesne, drogie hotele i pensjonaty, wiele kwater prywatnych, a dla osób lubiących dużo niezależności wyposażone kompletnie domki Szczyrk. Ceny noclegów, podobnie jak ich standard są dość różnorodne, i raczej nie powinno być problemów żeby wyszukać tam coś pasującego do oczekiwań.Więcej tutaj.

Tags: urlop, góry, turystyka, kwatery