Jaką popularność mają sporty drużynowe, takie jak na przykład siatkówka czy piłka ręczna wśród kibiców.


Ludzie od dawna kochają rywalizację i współzawodnictwo, świadczą o tym chociażby słynne zabytki, takie jak na przykład Koloseum, czy olimpiada sportowa, wymyślona w końcu setki lat temu. W dawnych czasach na arenach czy turniejach rycerskich często lała się krew, dzisiaj sportowe współzawodnictwo precyzują szczegółowe przepisy, mające na celu zapewnienie zawodnikom odpowiedniego bezpieczeństwa.
mecz piłki ręcznej
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com
W naszych czasach niedużo uległo zmianie, nadal oglądanie rywalizacji sportowej przyciąga mnóstwo ludzi na stadiony i przed telewizory, a niektórzy dla swojej ukochanej drużyny będą w stanie rzeczywiście dużo zrobić. W każdym kraju popularne są inne sporty, chociaż jest parę takich, które bez względu na okoliczności będą budzić duże emocje. Zalicza się do nich przede wszystkim futbol - do dnia dzisiejszego wielu ludzi nie może zrozumieć fenomenu patrzenia na dwudziestu dwóch mężczyzn którzy biegają po trawie za niewielką skórzaną piłką. A jednak to futbol (dowiedz się więcej) właśnie gromadzi przed telewizorem czy na stadionach największą liczbę kibiców, szczególnie jeżeli grać będzie drużyna narodowa.na meczu piłki ręcznej
Author: Doha Stadium Plus Qatar
Source: http://www.flickr.com
W naszym kraju niezwykłe jest, że piłka nożna jest sportem narodowym, choć ani drużyna narodowa, ani kluby nie odnoszą jakiś niezwykłych sukcesów. W ostatnich latach ogromnymi sukcesami mogą się za to poszczycić drużyny z innych dyscyplin - siatkarze bez przerwy są w czołówce najlepszych drużyn, ostatnio zdobywając nawet tytuł mistrzowski, także ręczni piłkarze całkiem nieźle sobie radzą na międzynarodowej arenie. Szczęśliwie wielu kibiców dostrzegło urodę tych sportów i zaczęto doceniać sukcesy które odnoszą nasi zawodnicy.

Na mecze przychodzić zaczyna bardzo dużo kibiców, a na niektóre występy reprezentacji bilety piłka nożna sprzedawane są w zaledwie kilka dni. Największym plusem siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej jest atmosfera na meczach - nie ma na nich praktycznie żadnego problemu z wulgarnymi kibicami, co niestety coraz częściej można spotkać na stadionach piłki nożnej.

Tags: piłka nożna, narodowa drużyna