Jaką odzież wybrać na snowboard? Co będzie konieczne?


Sezon zimowy w pełni, jak co roku marzy nam się wypad w góry, gdzie oddamy się zimowemu szaleństwu. Jeśli nigdy nie próbowaliśmy swoich sił w sportach zimowych, warto się skusić i spróbować na przykład pojeździć na snowboardzie. Ostatnimi czasy jest to dosyć popularny sport, posiada wierną rzesze swoich fanów. Warto przed czasem zakupić potrzebny strój, aby świetnie czuć się na stoku i być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne. W co trzeba się ubrać?
Po pierwsze trzeba wiedzieć, że odpowiedni strój na deskę ma zabezpieczać przed zimnem jak również powinien być nieprzemakalny. Z tego też powodu ciepłe oraz chroniące przed wilgocią spodnie, rękawice oraz kurtki snowboardowe są podstawą. Jeśli chodzi o nieprzemakalność odzieży, ten parametr opisuje się w milimetrach słupka wody. Im ta wartość jest większa, tym lepiej. Na amatorskie początki, oraz jazdę w pełni rekreacyjną wystarczą parametry mniej więcej 5-10 tysięcy milimetra słupa wody.

Kliknij na odnośnik kurs trenerski bydgoszcz, on przedstawi Ci wątek, który Cię aktualnie zainteresował. Przeczytaj tekst, posiadający interesujące dane.

Jeżeli chodzi o odzież do snowbordu, warto też by szwy zostały fabrycznie podklejone.

snowboard
Author: The Camp of Champions Snowboard, Ski and MTB Summer Camp
Source: http://www.flickr.com
Nie przedostanie się przez nie woda. Komfort jazdy poprawi także system wentylacji w postaci niektórych części podszytych siatką. Można tego typu części otworzyć oraz zasunąć w dowolnym momencie. Jak przykładowowywietrzniki pod pachami. Ważne żeby materiał, z jakiego zrobiony jest strój był oddychający i w naturalny sposób odprowadzał wilgoć na zewnątrz. By te wszystkie właściwości mogła pełnić odzież wierzchnia warto zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną.

Zaintrygował Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem (http://www.skalnik.pl/formy-platnosci). Zobaczysz wtedy ponadto inne informacje wiążące się z taką tematyką.

W taki sposób pot swobodnie wyparuje na zewnątrz, a temperatura ciała będzie w normie.Następna rzecz to bezpieczeństwo. Tu istotną rolę odgrywa kask, który jest podstawowym wyposażeniem każdej osoby zaczynającej swoją przygodę ze snowboardem. Szczególnie w początkowej fazie treningów dochodzi do wielu upadków. Taki kask z wyglądu bardziej przypomina ten używany do jazdy na deskorolce. Powinien on być zrobiony z twardszego surowca, najlepiej w technologii in-mould. Wyściółka powinien dawać ciepło, lecz jednocześnie być oddychająca.


Wentylację powinny także wspomóc otwory specjalnie w tym celu zrobione. Regulowany pasek pod brodą utrzyma kask na swoim miejscu. Prócz kasku dobrze jest zainwestować w różnego rodzaju ochraniacze. Najbardziej popularne to takie na kolana, nadgarstki albo łokcie. Jednak dosyć przydatne mogą być szorty ochronne posiadające ochraniacze bioder, pośladków jak i ud. Oprócz tego przydać mogą się gogle, szczególnie pomocne przy silnym wietrze, dużych opadach śniegu czy mocnym słońcu. Te oraz inne pomocne artykuły zakupimy w Lib Tech sklep.

Tags: sporty zimowe, odzież, treningi