Jaką łódkę kupić, kiedy na wędkowanie wybieramy się ze znajomymi?


Nim kupimy łódkę, musimy określić własne potrzeby odnośnie tego sprzętu. Najważniejsza jest ergonomia i komfort stosowania. Wybierając sprzęt, który będzie nam służyć w czasie wędkowania, trzeba zwracać uwagę na bezpieczeństwo.


Najlepsza łódka musi gwarantować stabilność podczas wykonywania różnego rodzaju czynności.


wycieczki - zbliżenie
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com


Trzeba pamiętać, że wędkowanie to nie tylko spokojne czekanie na branie, lecz też trzeba sięgać po przynętę, a następnie rzucić wędkę do wody. Nie możemy zezwolić na to, że łódka nagle przechyli się, a Ty będziesz ratował się przed niechcianą kąpielą.

Ten wpis, to nieprawdopodobnie wciągający materiał? Jeżeli również tak uważasz, to kliknij na odmienny temat, a pełna notka (http://teamsport.krakow.pl/wyjazdy/short-adventure-camp/) sprawdzi się tu niezwykle.

Czasami na wędkowanie jedziemy ze znajomymi wędkarzami. Łódka zatem powinna być tak duża, aby zmieścić wszystkich wędkarzy i zagwarantować swobodne wykonywanie ruchów. Należy także przewidzieć miejsce na oparcie wędek na burcie łódki. Kiedy zacznie się branie, aby zdołać bez skrępowania ruchów sięgnąć po wędkę i nie przeszkadzać sobie nawzajem.
zjazd narciarski
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com


Możemy kupić łódkę o długości ponad 3 metrów. Te łódki są wyprodukowane w technologii dwuwarstwowej. Mogą się nadawać nie jedynie do połowu ryb, lecz także w celach wypoczynkowych i wycieczkowych po akwenach wodnych. Łódka posiada dwa duże schowki, jakie pomieszczą niezbędny wędkarski sprzęt. Okucia ze stali są nierdzewne. Łódź ma ergonomiczną ławeczkę pośrodku, która pozwala na komfortowe siedzenie. W komplecie są wiosła z dulkami, które natychmiast można by zamontować i wykorzystywać. koszt takiej łódki to zazwyczaj suma od 1900 do 2600 zł. Czasem zależy nam na prędkim przemieszczaniu się po jeziorze.


Na takie wypady nad wodę, idealne będą łódki z alternatywą montażu tam motoru. Należy jednak uważać, aby nie płynąć w gęste szuwary. Wówczas śruba może się w nie zaplątać i utkniemy w jednym miejscu na długi czas.

Tags: ruch, czas, cel, koszt, cena