Jak zabezpieczyć auto przed kiepskimi warunkami pogodowymi panującymi w zimie na drogach?


Zima to trudny okres dla samochodów. Aura za oknem wpływa negatywnie na stan pojazdów. Osoby, które zawsze przejmowały się bardzo tym jak wygląda ich auto, czyszcząc zaraz każde zabrudzenie, zimą powinny uzbroić się w cierpliwość. Na drodze jest często mokro, co wywołane jest zwiększoną ilością opadów deszczu oraz śniegu. Błoto nie sprzyja zachowaniu czystości. Gdybyśmy chcieli myć auto sami, lub wybierać się do myjni za każdym razem jak się troszkę pobrudzi, musielibyśmy spożytkować na to mnóstwo pieniędzy, czasu jak i sił. Warto jednak, zdając sobie sprawę z tego jak złe warunki czekają nasz pojazd w porze zimowej, przygotować auto choć w jakimś stopniu przed skutkami zimowej aury.
samochód
Author: Andrew Caw
Source: http://www.flickr.com
Opłaci się skontrolować przed zimą w jakim stanie znajdują się chlapacze. Ten wydawałoby się nic nie znaczący element naszego auta, przez część kierowców traktowany jest jako zbędny dodatek. Natomiast jak widać choćby patrząc na warunki zimowe, doskonale się przydaje. Właśnie wtedy na większości dróg znajdują się duże ilości soli oraz żwiru czy piasku. Tego typu niewinnie wyglądające drobinki są w stanie bardzo uszkadzać lakier samochodu. Przy tym należy wiedzieć, iż sól jest czynnikiem wzmagającym rdzewienie powłoki naszego auta. Z tego powodu dobrze jest zadbać o to, żeby chlapacze były w jak najlepszym porządku, gdyż zatrzymują one różne nieczystości wylatujące spod kół auta - idź tutaj. Oszczędzi nam to sporo nerwów (serwis z listwami zderzaka).
samochód
Author: jsnsndr
Source: http://www.flickr.com
Prócz tego dobrze jest w jakimś stopniu zabezpieczyć nasz samochód przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci. Wiadomo, że w roli takiego izolatora sprawdzą się świetnie różne tłuste specyfiki, różnego rodzaju oleje, pasty, albo też wosk.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze byłoby pogłębić swoją wiedzę na wyjaśniany tutaj problem? Wejdź więc na ten link i przeczytaj więcej w opracowaniu.

Trzeba tym bardziej przed okresem zimowym użyć wosku do karoserii, nawet jeśli wcześniej raczej nie używaliśmy tego typu specyfików. Zapewne wydawało nam się, iż jest to niepotrzebny wydatek, jednak będziemy zaskoczeni widząc efekt użycia tego typu specyfików, który jak się przekonamy z czasem jest nie tylko wizualny. Dobrze jest zabezpieczyć również chromowane akcesoria samochodowe (idź na stronę). Na rynku istnieje sporo preparatów, które oprócz wstawek w środku, doskonale zakonserwują też części chromowane mające dużą styczność z wodą, jak chociażby felgi. Warto zatem wcześniej zainteresować się powyższym tematem, a po czasie będziemy widzieć, że nasz trud oraz wydanie dodatkowych pieniędzy się opłaciło.

Tags: samochód, Auto, felgi