Jak wybrać właściwy kask rowerowy?


Na pewno większość osób zgodzi się z tym, że pożądane byłoby jeździć na rowerze w kasku. Odgrywa on funkcję ochronną i zdoła efektywnie uchronić naszą głowę przed urazami w czasie wypadku. Natomiast wypadki rowerowe zdarzają się na nieszczęście dosyć często. Pożądane byłoby więc być odpowiednio przygotowywanym do jazdy na rowerze.

kask rowerowy
Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
Lecz który kask rowerowy wybrać? Nie zawsze jest to łatwe, bowiem na rynku znajdziemy aktualnie nadzwyczaj wiele różnych typów kasków, które mają swe konkretne przeznaczenie. Najbardziej modnym rodzajem jest kask MTB, który jest kaskiem uniwersalnym. Często użytkuje się do w czasie jazdy po mieście, wybornie nadaje się także do turystyki. Innym modelem kasku jest kask szosowy, jaki charakteryzuje się kreacyjnym wyglądem. Doskonale sprawdzi się w turystyce i jeździe miejskiej. Sklep sportowy oferuje też kaski full-face (znajdź w sklepie sportowym które użyte są w sportach zjazdowych.Kaski tego modelu nie tylko ochraniają czaszkę przed uderzeniem, ale także szczękę, wobec tego idealnie nadają się do jazdy ekstremalnej. Do tego jego budowa nie przeszkadza w noszeniu gogli ochronnych. Innym słynnym typem jest kask przeznaczony do jazdy na czas.

Nie ma co zwlekać, takie rzadkie okazje trzeba szybko wykorzystać, więc nie czekaj i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Chyba każdy sklep sportowy posiada ten model kasku w swej ofercie - Kaski te z reguły nosi się w trakcie wyścigów, dzięki aerodynamicznej budowie zezwala on na zyskanie paru dodatkowych sekund. Następny znany model kasku to kask typu orzeszek, który używany jest do jazdy Dirt, BMX lub Street. Cechuje go niezmiernie wielka odporność, częstokroć noszą go również rolkarze i deskorolkarze. Następne typy kasków to kask rowerowy miejski, poświęcony do jazdy po mieście oraz enduro, który odpowiednio ochrania tył głowy.

jazda na rowerze
Author: United-Cyclistsu
Source: United-Cyclists
Przed wyborem kasku naturalnie należy uwzględnić jego typ, a także rozmiar oraz to czy jest dla nas wygodny. Przed kupnem warto przymierzyć parę rozmaitych modeli. Liczba otworów w kasku również jest istotna, albowiem od tego jest zależna wentylacja głowy. Zwróćmy również uwagę na markę - starajmy się dobierać kaski od dobrych, wyróżnianych fabrykantów i marek.

Tags: rower, turystyka, deskorolka, MTB