Jak wybierać soczewki, by najbardziej były dopasowane? Co jest w tej dziedzinie najistotniejsze, o jakich sprawach pamiętać?


Soczewki kontaktowe są coraz bardziej wybierane, nie dziwi więc fakt, że coraz bardziej często nabywają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne, ażeby normalnie funkcjonować, w dzisiejszych czasach na szczęście są bardziej korzystne metody.


W ogóle powodów coraz większe popularności soczewek kontaktowych jest dość dużo. Jednym z nich jest na pewno dość dynamiczny rozwój technologii produkcji, a również stosowanie coraz bardziej nowatorskich materiałów, z jakich wytwarzane są soczewki.

Jeżeli masz ochotę zgłębić większą ilość faktów na to zagadnienie - poczytaj także wszystko, co Cię ciekawi na zbliżony temat.

Kolejnym powodem jest ciągle poszerzana oferta soczewek kontaktowych, przy pomocy jakich można dzisiaj praktycznie skorygować prawie każdą wadę wzroku - od krótkowzroczności, przez astygmatyzm aż po starczowzroczność. Do każdego z takich schorzeń stosuje się specjalne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie
Author: Aaron Stidwell
Source: http://www.flickr.com


Przed zakupem soczewek kontaktowych należy odwiedzić specjalistę, czyli okulistę lub optometrystę, jaki zrobi badanie i dzięki swojej wiedzy dobierze soczewki kontaktowe w najwyższym stopniu dopasowane do naszej wady wzroku. Podczas tego specjalistycznego badania okulista wyznaczy typ oraz wielkość wady,dokona pomiaru geometrii oka. Ponadto sprawdzi, czy nie występują u nas jakieś schorzenia oczu, które mogłyby wykluczyć możliwości korzystania z soczewek kontaktowych, na przykład proclear 1-day 30. Po zrobieniu tego rodzaju badania i zebraniu różnych najbardziej istotnych informacji okulista może zaproponować optymalne soczewki kontaktowe, które będą w najwyższym stopniu pasować do naszych potrzeb. Specjalista założy określone soczewki na oczy i oceni jak się układają. W poszczególnych przypadkach konieczne może być zakup u producenta soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, które są dopasowane do wymagań danej osoby.
W dalszej kolejności warto zapoznać się z dość szczegółowo z zasadami, które będą obowiązujące podczas użytkowania soczewek kontaktowych. Po przypasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na wizytę kontrolną.

Zaciekawiły Cię wątki opracowane w tym wpisie? Czujesz jednakże niedosyt? Więc zapraszamy do nowej witryny - naciśnij tu szkocka i przenieś się tam.

Po dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji lekarz powinien zobaczyć, jak prezentuje się stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeżeli wszystko przebiega standardowo, to co kilka miesięcy należy zgłaszać się na okresowe kontrole.