Jak trenować w domku? Wytyczne i pomysły na treningi


Kiedy za oknem śnieg, a w portfelu tak pusto, iż nie jesteśmy w stanie nabyć karnetu na siłownię, rozpoczynają się wybiegi – pada, jest zimno, nie mam jak trenować.


Prawda jest jednak taka, że dla chcącego nic skomplikowanego – nawet w domku wykonać możesz każdy trening, który sobie opracowałeś: starczy troszkę pomyśleć! A więc jak ćwiczyć w domu, aby widzieć rezultaty? Wszystko naturalnie zależy od tego, co pragniesz uzyskać.
Jeśli nastawiasz się na wyszczuplenie, przeplataj treningi cardio a także interwały ćwiczeniami wzmacniającymi bądź ćwiczeniami typowo siłowymi. Gdy zależy ci na utyciu, selekcjonuj raczej ćwiczenia siłowe i wzmacniające, a stroń od długich cardio. Jeżeli zwyczajnie chcesz zdrowo żyć – ćwicz to, co kochasz najbardziej!


transport
Source: www.sport-shop.pl


lekarzy
Author: Mario Goebbels
Source: http://www.flickr.com


piłka gimnastyczna
Author: REF
Source: REF


Dużo osób tłumaczy sobie, że dzisiaj nie poćwiczy bo nie ma warunków do ćwiczeń. W większości wypadków są to zwyczajne, wymyślone powody, ażeby uzasadnić to, że nam się zwyczajnie nie chce. Niemniej jednak wystarczy piłka gimnastyczna ażeby skutecznie ćwiczyć w domu. Oczywiście najważniejszą rzeczą będzie plan treningowy, bez którego trudno się obejść. Bez niego ćwiczenia mogą nie przynieść rezultatów, natomiast my możemy czuć się mało zmotywowani. Musisz mieć pojęcie, co dokładnie pragniesz robić jak też w jakie dni – to pozwoli ci uniknąć ataków lenistwa i bardziej zmotywuje do pracy.
Dobrym sposobem jest odpicowanie planu ćwiczeń – podkreślenie go barwnymi mazakami, wydrukowanie razem z ładnymi obrazkami, cokolwiek, co wywoła, że świetnie będzie się na to patrzeć. Jeśli idzie o częstotliwość, to dla osoby początkującej trzy razy na tydzień zupełnie starczy.


.

Tags: żel, czas, efekty, części, dzień