Jak się przygotować do wizyty u kardiologa


Choroby serca oraz naczyń krwionośnych zabijają rocznie około 170 tysięcy Polaków. To jedna z naczelnych przyczyn przedwczesnej śmierci w naszym państwie. Prostym sposobem na przeciwdziałanie schorzeniom serca jest cykliczne badanie się i konsultacje ze specjalistą.


Do kardiologa przychodzą ludzie z powodu rozmaitych dolegliwości i nieprawidłowości.

Czy przeczytany post był ciekawy, ale masz chęć na kolejne? Pragniesz poznać link referencyjny (https://sklepmardrew.pl/)? Zatem zapraszamy - wystarczy wyłącznie najechać myszką.

Do najczęstszych można zaliczyć między innymi: powiększone ciśnienie krwi, obniżenie wydolności fizycznej, boleści w klatce piersiowej, wrażenie nierównego bicia serca, a także zasłabnięcia. Wizyta taka może się odbyć z inicjatywy samego pacjenta albo po skierowaniu lekarza internisty, a także każdego innego lekarza, który zwrócił uwagę na niepokojące oznaki ze strony układu krążenia.

O co zapyta nas specjalista w trakcie wizyty? Wizyta u medyka zaczyna się z momentem wejścia chorego do gabinetu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że już w momencie przekroczenia progu rozpoczyna się badanie. Doktor kieruje baczność na takie przymioty jak: stan odżywienia (nadwaga, niedowaga), sposób ruszania się (niedowłady, poruszanie się przy wsparciu laski bądź też kul), trudności w oddychaniu (duszność, gwiżdżący oddech), barwa skóry twarzy, drganie dłoni, biologiczny wiek, jaki dość często różni się od metrykalnego wieku chorego.

Kobieta u lekarza
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Wszystkie te informacje są nader ważnym fragmentem badania lekarskiego oraz stanowią pierwszy jego etap. Drugim jest rozmowa, jaka w języku lekarskim nosi nazwę badania podmiotowego. Wywiad rozpoczyna się od wyjaśnienia powodu odwiedzin. Lekarz prosi o opisanie dolegliwości oraz niepokojących symptomów.


Później kardiolog zadaje pytania tyczące się trybu życia, aplikowanych używek (palenie papierosów, alkohol), wywiad rodzinny, tzn. występowanie w rodzinie (ojciec, matka lub rodzeństwo) chorób układu krążenia, śmierci z powodu zawału), pobytów w szpitalu a także stosowanych medykamentów.idź tu druk na płótnie druk na płótnieWażnym fragmentem wywiadu są także pytania dotyczące okoliczności występowania objawów, częstotliwości, czasu trwania i nasilenia.

Przyrządem służącym dokładniejszemu badaniu mięśnia sercowego jest tzw. kardiomonitor.

Tags: alkohol, otyłość, lekarz, badanie, kardiolog