Jak przygotować się do wyprawy w wysokie góry? Z którego sprzętu dobrze jest skorzystać?


Bezpieczne chodzenie po różnego rodzaju górach wymaga kupienia najlepszego sprzętu asekuracyjnego. Ma to związek z dodatkowymi kosztami, lecz na pewno warto o tym pomyśleć, aby być przygotowanym odpowiednio do każdej wyprawy. Jeżeli w związku z tym planujemy wyjazd w jakieś wysokie góry powinniśmy mieć wystarczającą kwotę gotówki, żeby zakupić dobrej jakości wyposażenie.

Sprzęt asekuracyjny, jaki może być przydatny w czasie podróżowania górskimi szlakami, powinien się składać z paru ważnych rzeczy. Są to głównie rękawiczki bez palców. Są przydatne
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
dla osób o wrażliwych rękach, jak i dla tych, którzy w czasie wspinaczki chwytają się stalowej liny. W niektórych miejscach, w jakich są wystające włókna, z jakich składa się lina, które mogą ranić ręce. Możemy również zakulina (Huck producent linowych placów zabaw - Linowe place zabaw HUCK) mocniejsze rękawiczki rowerowe, najlepiej jeśli nie będą one zbyt drogie, ponieważ dość szybko się niszczą.Kolejny typ wyposażenia to kijki teleskopowe, jakie bardzo ułatwiają poruszanie się w górskim terenie, pozwalają one przenieść trochę ciężaru ciała na ręce, są również pomocne, by utrzymać równowagę na nierównych ścieżkach. Raki oraz czekany są konieczne, żeby w bezpieczny sposób pokonywać ośnieżone miejsca w wysoko położonych miejscach. W wielu miejscach nawet późnym latem leżą na szlaku płaty śniegu, są również całoroczne, strome pola śnieżne. W tego typu miejscach raki - strona www - oraz czekany są konieczne, by mieć najwyższy poziom bezpieczeństwa (zobacz więcej). Na koniec dobrze jest powiedzieć o karabinkach oraz pętli z taśmą. Są bardzo przydatne w sytuacjach awaryjnych albo do chwilowego przepięcia plecaka do stalowej liny.

Dłuższą pętlę z zawiązanymi na niej węzłami możemy wykorzystać do bezpiecznego asekurowania osoby mniej doświadczonej w takich trasach, w jakich lina stalowa jest rzadko przymocowana do ściany. W takich sytuacjach, znajdujący się na przodzie oraz posiadający większe doświadczenie turysta może przytwierdzić taką pętlę do kotwy nad niebezpiecznym fragmentem, a nie aż tak doświadczony partner może skorzystać z następnych oczek taśmy jako miejsc, do których można wpiąć jeden karabinek zestawy. Dzięki temu możliwa jest lepsza asekuracja, która zabezpieczy wyprawę.

Tags: dłonie, plecak, kotwa, ręce, Raki