Jak przygotować się do wyprawy w wysokie góry? Z którego sprzętu dobrze jest skorzystać?


Bezpieczne chodzenie po różnego rodzaju górach wymaga kupienia najlepszego sprzętu asekuracyjnego. Ma to związek z dodatkowymi kosztami, lecz na pewno warto o tym pomyśleć, aby być przygotowanym odpowiednio do każdej wyprawy. Jeżeli w związku z tym planujemy wyjazd w jakieś wysokie góry powinniśmy mieć wystarczającą kwotę gotówki, żeby zakupić dobrej jakości wyposażenie.

Sprzęt asekuracyjny, jaki może być przydatny w czasie podróżowania górskimi szlakami, powinien się składać z paru ważnych rzeczy. Są to głównie rękawiczki bez palców. Są przydatne
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
dla osób o wrażliwych rękach, jak i dla tych, którzy w czasie wspinaczki chwytają się stalowej liny. W niektórych miejscach, w jakich są wystające włókna, z jakich składa się lina, które mogą ranić ręce. Możemy również zakupić mocniejsze rękawiczki rowerowe, najlepiej jeśli nie będą one zbyt drogie, ponieważ dość szybko się niszczą.Kolejny typ wyposażenia to kijki teleskopowe, jakie bardzo ułatwiają poruszanie się w górskim terenie, pozwalają one przenieść trochę ciężaru ciała na ręce, są również pomocne, by utrzymać równowagę na nierównych ścieżkach. Raki oraz czekany są konieczne, żeby w bezpieczny sposób pokonywać ośnieżone miejsca w wysoko położonych miejscach. W wielu miejscach nawet późnym latem leżą na szlaku płaty śniegu, są również całoroczne, strome pola śnieżne. W tego typu miejscach raki oraz czekany są konieczne, by mieć najwyższy poziom braki - strona www -eczeństwa (zobacz więcej). Na koniec dobrze jest powiedzieć o karabinkach oraz pętli z taśmą. Są bardzo przydatne w sytuacjach awaryjnych albo do chwilowego przepięcia plecaka do stalowej liny.

Dłuższą pętlę z zawiązanymi na niej węzłami możemy wykorzystać do bezpiecznego asekurowania osoby mniej doświadczonej w takich trasach, w jakich lina stalowa jest rzadko przymocowana do ściany. W takich sytuacjach, znajdujący się na przodzie oraz posiadający większe doświadczenie turysta może przytwierdzić taką pętlę do kotwy nad niebezpiecznym fragmentem, a nie aż tak doświadczony partner może skorzystać z następnych oczek taśmy jako miejsc, do których można wpiąć jeden karabinek zestawy.

Jeśli zamierzasz sprawdzić prawdziwość informacji znajdujących się tej publikacji, to kliknij tutaj i zweryfikuj info u źródła (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty-2/borsuczyna) a zdobędziesz stuprocentową pewność w tej sprawie.

Dzięki temu możliwa jest lepsza asekuracja, która zabezpieczy wyprawę.

Tags: dłonie, plecak, kotwa, ręce, Raki