Jak przekonać dzieci do systematycznego uprawiania sportów. Praktyczne rady dla zapracowanych opiekunów


Świetnie znane sentencje przypominają, że trzeba od młodych lat uczyć najmłodszych dobrych nawyków, zarówno tych żywieniowych, jak i mnóstwa innych. Specjaliści podzielają tę opinię, stąd już od dzisiaj warto zachęcać i przedszkolaków, i nastolatków do uprawiania sportów.
Uczniowie szkół podstawowych, jak również liceów mają nie najlepszą kondycję fizyczną, bo wiele czasu spędzają przed monitorem komputera. Stąd na imieniny bądź na gwiazdkę warto ofiarować dziesięcioletniemu synkowi sprzęt sportowy zamiast kolejnej gry komputerowej. Świetnym podarunkiem na pewno są rolki, kolorowe deskorolki czy chociażby hulajnoga https://scootive.pl/ za parędziesiąt złotych. Ani producent, ani ekspedient nie dadzą opiekunowi gwarancji, że smyk będzie systematycznie korzystał z nabytku, ale cóż szkodzi spróbować. Ponadto warto wiedzieć, czym obecnie interesuje się dorastający syn. Jeśli na przykład z niemałym zapałem śledzi potyczki bokserów, to warto kupić dla niego dobre rękawice. Systematyczne treningi na początku mogą odbywać się w mieszkaniu, a potem można również pomyśleć o siłowni. Tymczasem jeżeli młody człowiek uwielbia oglądać mecze piłkarskie, to rękawice bokserskie prawdopodobnie wcale go nie zainteresują - tu lepiej podarować piłkę.Jazda na wrotkach
Author: Jason Hullinger
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną sprawą jest dawanie przykładu, rzecz jasna dobrego, który ponoć idzie z góry. Jeśli mama w młodości miała łyżwy figurowe i wieczory spędzała na miejskim lodowisku, a dzisiaj ogląda brazylijskie seriale, to trudno, żeby córka zechciała oderwać się od Facebooka. W poszukiwaniu inspirujących pomysłów warto przeglądnąć ofertę okolicznego domu kultury i sprawdzić, jakie zajęcia są aktualnie dostępne - na pewno kurs (korepetycje) tańca jest doskonałą alternatywą dla gry komputerowej. Najistotniejsze jest to, aby i łyżwy figurowe, i rolki czy rowery były często używane, a wtedy nastolatek nie będzie zbyt długo siedział przed komputerem.
O zaletach wynikających z systematycznych ćwiczeń mówi się na tyle często, że tego typu sformułowania zaczynają brzmieć niczym frazesy. Stąd najsensowniej nie skupiać się na analizowaniu prawdziwości tych sądów, tylko zastanowić się, jak zachęcić członków najbliższej rodziny do aktywnego uprawiania sportów i w taki sposób zadbać o kondycję najbliższych.

Tags: dom, gry, młodzież