Jak prawidłowo zadbać o swoje zdrowie? Na pewno powinieneś zacząć uprawiać jakiś sport!


W dzisiejszych czasach dobre samopoczucie i dobra kondycja fizyczna są zdecydowanie bardzo istotne - niby każdy o tym doskonale wie, jednakże kiedy przychodzi co do czego i trzeba podnieść się z kanapy, nie każdy jest już tak bardzo chętny. Jeżeli Ty również należysz do tego rodzaju osób świetnie znających wszystkie podstawy teoretyczne, ale niekoniecznie potrafiących zastosować je w praktyce, mamy dla Ciebie specjalne wyzwanie - niech czerwiec będzie miesiącem kiedy wreszcie wcielisz swoje plany w życie i zaczniesz uprawiać jakiś sport!


Od czego zacząć? Sport (KLIK) niewątpliwie nie powinien być dla Ciebie męczący, ale na początku sprawiać Ci przyjemność - dlatego zastanów się porządnie, co lubisz robić i jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla Ciebie odpowiedni. Dzisiaj niezwykle modne jest bieganie - może Ty również spróbujesz tego sportu? W jego wypadku nie ma mowy praktycznie o żadnych wymówkach - aby zacząć biegać nie potrzebujesz właściwie niczego poza parą wygodnych adidasów. Resztą sprzętu i różnego rodzaju gadżetów będziesz się martwić gdy już połkniesz bakcyla - a możemy praktycznie zapewnić Cię, że wcześniej czy później tak właśnie się stanie.


triathlon warszawa
Author: Philips
Source: Philips
Jeżeli natomiast biegasz już od jakiegoś czasu, może to odpowiedni czas żeby zastanowić się nad jakimś urozmaiceniem treningów? Jedną z najbardziej popularnych obecnie dyscyplin jest triathlon, nazywany też trójbojem. Możesz go uprawiać właściwie wszędzie - co roku organizuje triathlon Warszawa, Trójmiasto czy Łódź, a także sporo innych większych i małych miast. Triathlon jest połączeniem trzech różnych dyscyplin sportu - pływania, biegania i jeżdżenia na rowerze. Są to na tyle popularne sporty, że lubi je praktycznie każdy - jedynym haczykiem jest zdecydowanie właściwa kondycja, która pozwoli na wytrzymanie wielu kilometrów. Na początku możesz jednak z powodzeniem wybrać się na mini-triathlon czy triathlon supersprinterski. Najdłuższa odmiana triathlonu - ultraman - obejmuje 10 kilometrów płynięcia, 421 kilometrów jazdy na rowerze oraz 84 kilometry biegu i jest rozgrywana niezwykle rzadko. Jeśli jednakże interesuje Cię triathlon w nieco mniejszym wymiarze - przynajmniej na początek - możesz udać się na triathlon Warszawa czy Łódź. To w nich corocznie bierze udział największa ilość ludzi.


Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciliśmy Cię do podjęcia wysiłku fizycznego - to naprawdę nic okropnego, a z pewnością potrafi przynieść wiele plusów. Zachęcamy Cię serdecznie do wyciągnięcia zużytych butów z szafy i przebiegnięcia spokojnym tempem swojego pierwszego kilometra!

Tags: sport, czas, konie, życie, sporty