Jak postawić garaż? Podstawowe wiadomości dla budujących dom z garażem na własnej działce.


Jeśli planujemy zbudować dom i chcielibyśmy umieścić obok niego garaż, przed nami podjęcie kilku ważnych decyzji. Oczywiście poza wyborem ekipy, która ten garaż postawi. Czasem skonstruowanie mocnej, a jednocześnie najzwyczajniej w świecie ładnej konstrukcji, dopasowanej do naszych wymagań i do zewnętrznego wyglądu domu czy okolicy to czasami naprawdę wyzwanie.


dom z garażem
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Podstawowa sprawa – to nasza decyzja, czy nasz garaż będzie blaszany, drewniany czy też murowany. Naturalnie, należy wziąć pod uwagę fakt, iż jeżeli planujemy garaż w bliskim sąsiedztwie domu, musi do niego po prostu pasować. Najczęściej producent garaży blaszanych posiada garaże w wielu wariantach oraz kolorach, jakie można indywidualnie dostosowywać do własnych wymagań i preferencji - BOŻENA WAWRZYCZEK Wawsystem. Sporym ułatwieniem będzie również fakt, iż zaprojektowane blaszaki dostępne są w wersjach o pewnym standardzie, jak i zaprojektowanych na nasze zamówienie – o określonych wymiarach lub kolorach. Druga sprawa – jak duży ma być ten garaż. Jeżeli na 2 auta, to jego konstrukcja (strona www) ma być inna niż kiedy powstaje garaż na jeden samochód. Następna kwestia - czasami garaż przybiera też funkcję schowka czy nawet spiżarni, więc trzeba zadbać o jego umeblowanie. Rowery możemy wstawić na stojak, ale także powiesić na ścianie. Jeżeli już wiemy, że będziemy trzymać w garażu wiele rzeczy, nie tylko samochody czy rowery, zastanówmy się, czy konstrukcja ma być ocieplona czy też nie i które bramy garażowe będziemy chcieli zamontować – ocieplone czy nieocieplone. Producent garaży blaszanych, jaki garaż będzie nam projektował, na pewno zaoferuje najlepsze rozwiązania, lecz przede wszystkim należy zacząć od tego, iż pod garaż należy przygotować solidny grunt.


Garaż i samochód
Koniecznym elementem jest wypoziomowanie terenu, na jakim ma stać konstrukcja. Komfortowe są bramy garażowe otwierane przy użyciu pilota, ale czy bramy będą uchylne, czy chowane w ścianie – to już ustalenia zależne od kilku czynników, między innymi od ilości miejsca. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w gotowym już blaszaku - znacznie więcej przeczytasz na www. Poszerzyć obszar czy wydłużyć istniejącą konstrukcję albo nawet dodać drzwi (sprawdź rygle elektromagnetyczne) lub okienka. Jednak najlepiej postawić jedną, gruntownie przemyślaną konstrukcję.

Tags: konstrukcja, decyzja, zamówienie