Jak postawić garaż? Podstawowe wiadomości dla budujących dom z garażem na własnej działce.


Jeśli planujemy zbudować dom i chcielibyśmy umieścić obok niego garaż, przed nami podjęcie kilku ważnych decyzji. Oczywiście poza wyborem ekipy, która ten garaż postawi. Czasem skonstruowanie mocnej, a jednocześnie najzwyczajniej w świecie ładnej konstrukcji, dopasowanej do naszych wymagań i do zewnętrznego wyglądu domu czy okolicy to czasami naprawdę wyzwanie.

dom z garażem
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Podstawowa sprawa – to nasza decyzja, czy nasz garaż będzie blaszany, drewniany czy też murowany. Naturalnie, należy wziąć pod uwagę fakt, iż jeżeli planujemy garaż w bliskim sąsiedztwie domu, musi do niego po prostu pasować. Najczęściej producent garaży blaszanych posiada garaże w wielu wariantach oraz kolorach, jakie można indywidualnie dostosowywać do własnych wymagań i preferencji - BOŻENA WAWRZYCZEK Wawsystem. Sporym ułatwieniem będzie również fakt, iż zaprojektowane blaszaki dostępne są w wersjach o pewnym standardzie, jak i zaprojektowanych na nasze zamówienie – o określonych wymiarach lub kolorach. Druga sprawa – jak duży ma być ten garaż. Jeżeli na 2 auta, to jego konstrukcja (strona www) ma być inna niż kiedy powstaje garaż na jeden samochód. Następna kwestia - czasami garaż przybiera też funkcję schowka czy nawet spiżarni, więc trzeba zadbać o jego umeblowanie. Rowery możemy wstawić na stojak, ale także powiesić na ścianie. Jeżeli już wiemy, że będziemy trzymać w garażu wiele rzeczy, nie tylko samochody czy rowery, zastanówmy się, czy konstrukcja ma być ocieplona czy też nie i które bramy garażowe będziemy chcieli zamontować – ocieplone czy nieocieplone. Producent garaży blaszanych, jaki garaż będzie nam projektował, na pewno zaoferuje najlepsze rozwiązania, lecz przede wszystkim należy zacząć od tego, iż pod garaż należy przygotować solidny grunt.Garaż i samochód
Koniecznym elementem jest wypoziomowanie terenu, na jakim ma stać konstrukcja. Komfortowe są bramy garażowe otwierane przy użyciu pilota, ale czy bramy będą uchylne, czy chowane w ścianie – to już ustalenia zależne od kilku czynników, między innymi od ilości miejsca.

Po przeglądnięciu naszego artykułu kusi Cię, aby zostawić na naszej witrynie jakieś komentarze na nasz temat (https://www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/pustaki-ceramiczne-porotherm/porotherm-18-8-dryfix.html)? Nie wahaj się! Nawet najmniejsza ocena będzie dla nas kluczowa.

Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w gotowym już blaszaku - znacznie więcej przeczytasz na www. Poszerzyć obszar czy wydłużyć istniejącą konstrukcję albo nawet dodać drzwi lub okienka. Jednak najlepiej postawić jedną, gruntownie przemyślaną konstrukcję.

Tags: konstrukcja, decyzja, zamówienie