Jak postąpić, gdy Ktoś nas zaatakuje? No tak, spróbujemy się bronić, ale co może nam się przydać?


Być może pojawi się nam podobna akcja w życiu, że będziemy zmuszeni się obronić. Przykładowo idąc powoli ulicą zostaniemy napadnięci przez jakiegoś bandytę. Co wówczas zrobić? Oczywiście podświadomie będzie się bronić lub uciekać, ale raczej możemy mieć niewielkie szanse w tym starciu. Dlatego warto być przygotowanym i posiadać właściwą broń.
walka
Author: Kanton Glarus
Source: http://www.flickr.com
Co warto kupić? W sumie możemy mieć kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest gaz albo żel pieprzowy. Skuteczny, jeśli chodzi nam o wywalczenie sobie bezpieczeństwa. Łatwy w stosowaniu. Dozwolony i całkiem skuteczny.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu - ta witryna (https://btune.pl/hamownia-wroclaw-4x4/) także z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Może zapewnić nam dokładnie tyle czasu, żeby uciec zdziwionemu napastnikowi. Do skutecznego użytkowania wystarczy około 30 minutowy trening. Zaleca się sprawdzenie na samym sobie działania tego typu gazu. Jedyna działająca rzecz, jaką można polecić przeciętnemu człowiekowi. W tym miejscu cała oferta: link.Odmienny sposób to pałka teleskopowa. Będzie zajmować kolejną pozycje na liście rzeczy do samoobrony. Sprzęt niezwykle sprawny w użyciu. Niewielki w transporcie. Mimo tego, że jest jakby zwykłą pałką będzie wymagać pewnych umiejętności. Kupno takiego sprzętu przez osobę, bez doświadczenia w sztukach walki nie jest w ogóle rozsądne. Co ważne! Jedyne warta uwagi pałki teleskopowe są hartowane. Tak zwane „sprężynowe” pałki są niezbyt dobre. Mnóstwo sporów wzbudza legalizacja pałki teleskopowej. Temat jest nieco zagmatwany (jak to prawo naszego państwa) jednak normalne pałki teleskopowe są legalne.


kubotan
Następnym typem jest kubotan. Niezwykle łatwo dostępny. W sytuacji zagrożenia za kubotan może służyć każdy podłużny przedmiot mieszczący się w dłoni: ołówek, długopis etc. Technicznie łatwy w wykorzystaniu. Nie zapominajmy jednak, że opisane w tym tekście narzędzia służą jedynie do samoobrony, nie powinny być wykorzystywane do innych celów. Niestety mnóstwo osób stosuje je właśnie do napaści i rozbojów, ale jest to margines. Trzeba posiadać przy sobie jedno z tych narzędzi, aby w razie czego móc skutecznie zareagować i uniknąć przykrych szkód materialnych i zdrowotnych.

Tags: sposób, przedmiot, akcja, sytuacja