Jak ograniczyć miejskie korki, jaki jest na to sposób? Czy rower to właściwe wyjście?


Duże lokacje mają problem z coraz większymi korkami ulicznymi i to mimo iż infrastruktura drogowa się poprawia. Tworzą się obwodnice, lepiej przemyślane ronda oraz krzyżówki, buduje się dużo więcej parkingów, ale jest to i tak za mało.
Co gorsza, nie jedynie spore ośrodki miejskie borykają się z takim kłopotem, gdyż zdarza się to również w pomniejszych miastach, a w szczególności tych, w których biegnie jakaś droga krajowa.

Nadal zajmuje Cię ten wątek? Wejdź w wybrany link i pod nim mamy autorska witryna (https://btune.pl/oferta/), gdzie znajdziesz ekstra wiadomości.

Jaka jest rada na to?


stylowe rowery miejskie
Author: Club de Lucha Burlada
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejsze jest to, aby nie zawsze korzystać z pojazdu, bo kiedy zjawia się największy ruch? Właśnie wtedy, gdy za każdym razem, niezależnie to jedziemy gdzieś daleko czy jedynie do miejsca położonego od naszego miejsca zamieszkania na odległości jedynie kilkaset metrów, wsiadamy do samochodu. Należy przyznać, że trochę jako społeczeństwo staliśmy się leniwi, więc sami korkujemy nasze miasta, a potem się dziwimy, iż obraz jest taki, i nie inny. A można odmiennie…


Oczywiście, nikt tutaj nie namawia nikogo, żeby chodzić piechotą czy też jeździć na rowerze na inny koniec miasta, lecz jeżeli mamy do przejścia albo przejechania relatywnie krótki dystans, to nie lepiej zrobić to na piechotę albo rowerem. Nie dosyć, że nie będziemy musieli postać w korkach, to dodatkowo zdrowie nasze skorzysta na tym. W szczególności, iż dzisiaj jest sporo możliwości w takim zakresie, i coraz więcej osób chce skorzystać z ciekawych typów jednośladów, jak na przykład stylowe rowery miejskie.


Są cudowne, świetnie prezentują się, solidne, droższe i te nieco tańsze, dla pań, mężczyzn, jak i dla dzieci, ogólnie dla każdego.
Gdyby choć część nas przesiadłaby się na te jednoślady, jak bardzo miasta, by na tym skorzystały, jak byłyby czystsze oraz mniej zakorkowane. Należy to mocno rozważyć.

Tags: model, rower, dzieci, żel