Jak odpocząć na Pattaya? Prześwietlamy ten rejon Tajlandii.


Powszechna opinia jest taka, że Pattaya to drogie, głośne i zasypane śmieciami miejsce i jeżeli chce się zwiedzić fragment Tajlandii to każdy inny, ale nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto udać się na wakacje w tamte okolice? Czy dobrze jest wybrać Pattaya last minute w korzystnej cenie?
Tajlandia
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Niechlubna opinia o tym nadmorskim kurorcie wzięła się stąd, że Pattaya to okolica pełna wielopiętrowych hoteli i całodobowych knajp z go-go i salonów masażu dla mężczyzn. Przyjezdni turyści z całego świata zwykle przyjeżdżają tu głównie po to, aby się zabawić i nie myśleć o swoim życiu codziennym i jest to dla nich synonim hasła wakacje pattaya.

Bardzo Ci się spodobał ten tekst? Jeżeli tak, to sprawdź także praktyczne źródła (skalnik.pl/buty/buty-meskie/buty-meskie-wysokie/goretex ), które mają podobne informacje na podnoszony temat - jeśli masz ochotę, to zbadać kliknij tu!

Na pewno nie znajdziemy bambusowych chat, pieszych turyswakacje pattayai, ulicznych stoisk z lokalnym jedzeniem ani również własnoręcznie wyrabianymi drobiazgami.

Zdecydowanie jest to ta bardziej cywilizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są po prostu wyższe. Trzeba nastawić się na knajpy z kolorowymi drinkami, piwo na świeżym powietrzu, fast foody, agencje turystyczne sprzedające wycieczki czy nurkowanie z butlą. Jednak nie można zaprzeczyć, że warunki do uprawiania sportów wodnych są tam zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii. Plaże, wbrew popularnym opiniom, są dość czyste i zadbane. Warto pozostać tu kilka dni, bo w okolicy jest mnóstwo tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu też sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które zajmuje czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – najgłośniejsza część miasta, wypełniona jachtami i wycieczkowcami.


Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
W ciągu dnia jest najbardziej zatłoczonym obszarem miasta. W nocy budzi się do życia South Pattaya, aż błyszcząca od wielobarwnych neonów. Wieczorem po prostu aż roi się od turystów spragnionych niewyszukanych form rozrywki. Jest także spokojniejsza, bardziej luksusowa dzielnica i to na nią warto się zdecydować, jeśli planujemy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są także pensjonaty. Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i słynie jako najlepsze miejsce do nauki windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za jedno ze spokojniejszych miejsc w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i pozostałości rdzennej populacji. Mimo to większość kwater to pokoje do wynajęcia.

Jeżeli będziemy poszukiwać wyjazdu „Pattaya last minute”, koniecznie zwróćmy uwagę, by nie były to rejony najbardziej hałaśliwe, ponieważ odbieramy sobie tym sposobem szansę na wypoczynek, których nie zrekompensują widoki ani klimat.

Tags: urlop, wakacje, Tajlandia, Pattaya, Pattaya Beach