Jak ochronić ważne dni od niepamięci? To niezwykle łatwe – pisząc pamiętnik lub fotografując różnorodne, nawet najzwyklejsze, sytuacje


Każdy dzień jest warty uwagi, w każdym momencie bowiem jesteśmy w stanie doświadczyć chwili, o jakiej będziemy chcieli pamiętać. Jak właściwie pamiętać takie dni? Sposobów jest wiele, ale jednak niewiele osób o tym myśli, tak jakbyśmy nie zdawali sobie sprawy, jakie jest to ważne.
fotografia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Może koniecznie jednocześnie o tym myśleć? Rozpocząć pisanie pamiętnika lub robić fotografie. Opisy niektórych okresów, ważnych z naszego punktu widzenia, a także zdjęcia, jakie będą przenosić nas do wspomnień, to prawdopodobnie najbardziej korzystny sposób, by zapamiętać swoje życie, pamiętać o nim, nawet, gdy nadejdzie jego koniec.Powinniśmy potwierdzić, iż to fotografia w dzisiejszych czasach jest najbardziej znaną formą uwieczniania wspomnień. To jednak dosyć zrozumiałe, bo zdjęcia może wykonywać każdy, lepsze lub gorsze, nawet amatorskie, ale jednak. Aparaty są obecne w telefonach i smartfonach, wychodzą więc coraz piękniejsze zdjęcia ( do filtrów). W które miejsce nie spojrzeć, czy na wycieczce, na wakacjach, a może w czasie koncertu, każdy fotografuje, bo może. Jednakże, czy te fotografie mają taką wartość, jak w dawnych czasach, gdy nie było tak rozwiniętej technologii?

Posiadaliśmy na kliszy ustaloną ilość zdjęć i zmuszeni byliśmy rzeczywiście ostrożnie fotografować, żeby być później zadowolonym z naszej pracy. Aktualnie zaś można próbować aż do skutku, lecz z drugiej strony wiele zdjęć robimy, jakby automatycznie, więc następnie bez żadnego sentymentu wyrzucamy je do kosza.

fotograf
Author: Dino K.F. Wong
Source: http://www.flickr.com
Fotografia więc, jakkolwiek jest powszechna, nie przestała być sztuką, bo jak pragniemy rewelacyjne, profesjonalne fotografie, przykładowo z okazji ślubu, to zatrudniamy prawdziwego specjalistę (wejdź na stronę). To jedynie potwierdza, że mimo wielkich możliwości w zakresie robienia zdjęć, stale zależy nam na prawdziwych zdjęciach. To bardzo dobrze, w ten sam sposób jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na wysyp internetowych blogów.

Mimo że mamy do nich taki dostęp, to jednak ciągle kupujemy książki, gdyż jesteśmy w stanie zapłacić za to, że ktoś usiadł przed komputerem i napisał książkę.

Jeśli interesują Cię opisane w tym artykule kwestie i masz ochotę zobaczyć więcej wiadomości na tego typu temat - kliknij tu (http://sklepnumizmatyczny.pl/kontakt/)!

Mimo więc takiej dostępności stale istotne są dla nas momenty uwiecznione uroczyście, nie zwykle, jak na co dzień, ale chcemy czegoś więcej, czegoś co podkreśli dzień, wydarzenie, które chcemy zapamiętać na zawsze.

Tags: zdjęcia, fotografie, aparaty